Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plíseň na lednici

Ahoj,

máme dvoudvéřovou lednici Electrolux a v místech dotyku dveří s lednicí (jak tam ta guma) se nám tvoří plíseň. Je to hlavně na spodním okraji dveří od lednice a prakticky celé dveře od mrazáku.
Netušíte někdo, z čeho by to mohlo být? Případně nějaké lepší řešení než čas od času utřít a omýt savem?

Děkuji

karmela

Guma lednice patrně blbě těsní, je tam vlhko. Může blbě těsnit výše a voda stéká přirozeným stylem dolů. Může být i přílišné vlhko v místnosti, ale to by se dělala plíseň na více chladných plochách. Dále spory poletují vzduchem, někde blízko bude další plíseň, prozkoumat okolí. Pamatujme si, že plíseň funguje jen ve vlhku. Než hubit plíseň Savem či jiným neřádem, je nejlepší znechutit jí životní podmínky suchem. Kde je sucho, plíseň není. Pozor však na přebujelou dřevomorku domácí, té v pozdějším stádiu nepomůže vyschnutí, ta potvora si umí vodu syntetizovat chemicky.

Mám stejný problém i stejnou značku mě se teda tvoří jen u mrazáku na horním a spodním těsnění. Už jsme to dvakrát reklamovali. Jednou to ošetřil cifem a podruhé nám přijet vyměnit těsnění dveří. Uvidíme jestli to pomůže. Jak tedy někdo píše určitě nikde v místnosti plíseň není a teď v zimě myslím, že je tam suchý vzduch tak nevím čím to je. Podle mě je to vada z výroby.

Glycerin.
Ale to si kupte, to je univerzalni chemikalie na vsechno a je pomerne levna. Mazani gumy vseho druhu(treba u auta, neprimrznou v zime), mazani cehokoliv co prichazi do styku s potravinama(je jedovatej az ve velmi velkejch davkach, v malejch je zcela neskodnej, bezna soucast metabolismu tuku), da se kourit v e-cigu, par ml udela z hnusnyho vina min hnusny(proto se to nesmi), redenej na min nez 75% zvlacnuje plet damy i konsky kopyta, po nitraci vyhazuje baraky do vzduchu, smichanej s hypermaganem zacne samovolne horet... fakt chemikalie na vsechno.

Jedine a výhradne neutrálnu silikónovú, stuženú vazelínu:

https://www.okentes.sk/stavebna-chemia-lepidla-/ostatna-chemia/silikonova-vazelina-80-ml-transp-%5B42219-7%5D

Je nutné povrch gumy odmastiť, teplou vodou s jarom ošetriť, presušiť, následne povrch pretrieť na handričke čistým Savo originál a prstom napatlať predmetnou silikónovou vazelínovou.

Výsledok:
Nerobí sa námraza, vydrží desiatky rokov vo vláčnej podobe, tesní, neprepustí vlhkosť z bytu smerom do mrazáku, je potravinársky neutrálna, dá sa natrieť na chleba z spapkať. (Obsahuje nekonečný molekulárny reťazec).