Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teče lednice,

dobrý den, prosím o radu, mám asi tri roky lednici whirpool(nahore lednice, dole mrazak), no poprave jsem ji pred mesicem odmrazila(jsem hloupa ze po takove dobe ano vim), jelikoz mi v lednici se delaji kapicky uvnitr na stenach a po par dnech je pod kaslikem na zeleninu louze vody.. pretrvava i po rozmrazeni:(
Muze nekdo poradit? nebo jsem uz lednici znicila?:( a nic s tim nejde.. nebo zkusit znovu rozmrazit?

díky, Kamchinka

Překontrolujte si, zda vám guma po obvodu těsní. Otevřete lednici, vložte toaletní papír zavřete a kuste vytáhnout. Tak po celém obvodu. Musí jít alespoň mírně ztuha vytahovat. Jde-li podezřele lehce, netěsní guma a vnitřek se rosí...

čau, já mam podobnej problém, ale s tim rozdílem, že ta díra zamrzá, takže zamrzne a v lednici je pak voda.. Přitom lednice zas tak extra nelední- je nastavená na jedničku (nejmenší stupeň)..Nevíte, čim by to mohlo bejt? Neni to zas tak stará lednice, ale v záruce už taky neni..díky

nodj - Dát do lednice teploměr a cca po půl hodině zkontrolovat teplotu. V prostoru chladničky by totiž nikdy neměla klesnout pod bod mrazu. Podobný problém jsem taky řešil, manželka si totiž stěžovala, že jí dole v přihrádkách namrzá zelenina... nakonec byl vadný termostat, po výměně vše OK.

Je to úplne normálne, keď sa kondenzuje voda na vnútorných stenách chladničky-nesmie to byť extrémne kondenzovanie pár, vtedy je pravdepodobne vadné tesnenie na dverách chladničky.Tieto skondenzované výpary stekjú do "V" žliabku v spodnej časti a odtekajú ovorom v strede "V" žliabku do plastovej misky umiestnenej v zadnej časti chladničky na kompresore.Teplom, ktoré vytvára kompresor, sa potom táto voda odparuje.Odtokovú trubku treba len prešpárať a prepláchnuť trochou vody.

no asi to bude spíš ten termostat nebo tak něco, protože ten odtok/hadička je průchodná, vyčištěná, ale pořád to zamrzá a řešíme to tak, že naleju vroucí vodu do injekční stříkačky a to místo rozmrazuju, dokud to se to tam nerozmrazí a voda odteče pryč..