

Autobaterie
Zdravím, nevíte někdo jakým proudem můžu nabíjet autobaterii? ( 44Ak - 12V - startovací proud 440 )
Zdravím, nevíte někdo jakým proudem můžu nabíjet autobaterii? ( 44Ak - 12V - startovací proud 440 )
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
a za jak dlouho by se to tam mělo tzv. vařit ?
Vždy se nabíjí déle, Yakže když budeš nabíjet 1/10 kapacity tedy 4,4A tak asi 12 hodin do plynování baterie. Pakt to odstavíš na 2 hodiny. Pak znovu připojíš a když začne vařit do 2 minut je nabito.
A není možné, jak jsem popisoval ten přístroj že ty mA patří třeba k tomu menšímu namětí a k tomu 12V to co je nadtím ???
většino je to naopak, protože výkon je dán a se zvyšujícím se U klesá I pro zachování P
Když druhý den začne plynovat hned, je nabitá, tedy musí plynovat všechny články.
Baterie se chová podle toho nejslabšího článku
Asi Vám mé vyjádření příliš nepomůže, ale nemůžu jinak. Nejlepší by bylo, pokud byste měl možnost si podle potřeby půjčit od známého nabíječku s návodem. Jak píšou ostatní, nabíjet proudem do 1/10 kapacity baterie. Z toho co jste zmínil, odhaduji, že máte napájecí adaptér nestabilizovaný. Není na něm nějaké logo? Třeba něco jako MW? Můžete to zfotit a dát sem snímky?
Taky mě to zrovna napadlo. Nabíječka lze taky zakoupit. Dneska se dá sehnat za pětikilo. Nabíjet kdoví čím, jen nějakým trafem, to může končit i explozí akumulátoru. A kdoví, jestli tam nepouští střídavý proud, jestli je to usměrněné! Když se to bude vařit tak mocně, že nemůže dírou ven, řachne to. A to co bublá je velice třaskavá směs!!
Pokud to bude nabíjet v autě nějakým samo domo pofiderním adaptérem (jedno zda v motorovém nebo interiérovém prostoru), bál bych se úniku elektrolytu (kyseliny) a poškození okolí. Řešením by bylo navštívit specializovanou prodejnu s autobateriemi a projít si nabídku nabíječek. Ideální příležitost, jak se zrovna doptat na vše co neví a co ho zajímá. Autobaterie jsou různé, ale o tom již jiné vlákno vedle ...
edit:
Ještě mi to nedá, pokud si myslíte, že s tím zdrojem co máte nabíjíte a že s tím vystačíte, ok, ale aspoň si za cca 150 Kč kupte hustoměr elektrolytu a tím průběžně kontrolujte stav nabití aku. Naposledy sem tuším kupoval v doprodeji poctivý z Kavalieru Sázava a chráním si ho jako oko v hlavě. Už mi dva rozbili ...
tak dneska jsem si koupil nabíječku, stála 900,- a doufám že mi bude sloužit dlouho
Díky moc za rady.
Ještě bych dodal, že je možno taky měřit napětí na baterii voltmetrem a odpojit při 14.4V (AKU s kyselinou) resp. 14.0V (gelový AKU)
Napětí baterie není tok rozhodující jak její plynování. Protože když dosáhnete 14,4V tak baterie nemusí ještě plynovat. Jak je to správně jsem už tady popsal. Jsem baterie nabíjel 12let. U gelu je potřeba to pohlídat, to je pravda!
A když tazatel zde bude hledat tak najde další odpovědi co se zde řešily před 3 týdby
Mám aku s kyselinou. V návodu se píše že namětí při nabíjení je omezeno na 14,1V a nemůže dojít k přebitíbaterie a proces nabíjení se proto nemusí kontrolovat. Je to možné nebo to je jen nějaká ptákovinka?
Je to možné.
Věř návodům. Při napětí 14,1V je nabíjecí proud malý, prakticky pouze udržuje baterii trvale v kondici.