Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto televize prestala fungovat

sedel jsem v pokoji s vyplnou televizi a najednou jsem uvidel blesk z kontrolky ze je vypnuta a od te doby uz nejde zapnout, vi nekdo cim se to mohlo stat? prepeti tam byt nemohlo protoze poiuzivam prepetovou ochranu

Jack u :
Vlákno v LED?
Žádné tam není tedy nemohlo prasknout.V této diodě svítí polovodičový přechod při průchodu proudu.Ale tady došlo k poškození celého spinače který tato LEDka iniciuje.V ovladači bývá Infraled a v televizoru zase fototranzistor,citlivý na infrazáření.Celý vysilač infrasignálu je ještě kodován pro rozeznání jednotlivých funkcí.A vstupní obvod vyhodnocuje přijímaný signál a provede potřebnou operaci.
JABRAKA