Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto televize prestala fungovat

sedel jsem v pokoji s vyplnou televizi a najednou jsem uvidel blesk z kontrolky ze je vypnuta a od te doby uz nejde zapnout, vi nekdo cim se to mohlo stat? prepeti tam byt nemohlo protoze poiuzivam prepetovou ochranu

No mohlo to být klidně přepětím v zásuvce, ale taky to mohlo být něco jiného.čert ví. Jinak jakej typ té přepěťové ochranny používáš? Pokud máš přepěťovou ochranu v zásuvkách (Typ D), tak to je málo....To tě před ničím nespasí.

Jenom poznamenám, že jsou tři typy přepěťových ochran a pokud používáš jenom jednu z nich tak to je málo. To ti nepomůže.(B+C+D... nebo kombinace B a C v jednom modulu + D).

Jack u :
Vlákno v LED?
Žádné tam není tedy nemohlo prasknout.V této diodě svítí polovodičový přechod při průchodu proudu.Ale tady došlo k poškození celého spinače který tato LEDka iniciuje.V ovladači bývá Infraled a v televizoru zase fototranzistor,citlivý na infrazáření.Celý vysilač infrasignálu je ještě kodován pro rozeznání jednotlivých funkcí.A vstupní obvod vyhodnocuje přijímaný signál a provede potřebnou operaci.
JABRAKA