Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oznámení o ukončení výroby "klasických" žárovek.

Ahoj všem. Tak a je to tady. Byl jsem dneska na školení a bylo mi řečeno, že firma Philips končí s výrobou žárovek. (ale není to jenom jediná firma, která s tím končí).Nejdříve skončí všechny matové žárovky v různých watážích a co se týká čirých, tak zatím 100 watové. Toto se přestane vyrábět někdy koncem listopadu tohoto roku.Zásoby budou doprodány.V roce 2010 by pak měli přijít na řadu ostatní čiré žárovky...

No takže nezbude nic jiného než hledat náhrady. ( a nebo koupit zásoby žárovek :-p )
Ale jinak žárovky jako takové by měli nahradit právě halogenové žárovky.
http://www.prismaecat.lighting.philips.com/ecat/Li ght/ApplicationRouter.aspx?fh_secondid=92489804420 2_2&fh_reftheme=cs_CZ_promo_75140920%2cseeall%2c%2 f%2fprof%2fcs_CZ%2fcategories%3C

Takže bych se s vámi rád podělil, jaké to nahradní zdroje jsem již mohl vyzkoušet.(Samozřejmě, že stále používám klasické žárovky, ale v kuchyni a obýváku jsem je již vyměnil za úsporné kompaktní zářivky).

První co jsem vlastně koupil a otestoval, tak bylo od výrobce Megaman.

http://www.megaman.cz/hk/products/product.php?sid= 3

Model liliput plus Mu 111i a 115i (měli by "nahrazovat" 60 a 75W žárovky)

+ malá spotřeba
+ hodí se tam,kde bude dlouho svítit (kuchyně, obývák,....)
+ ve verzi warm white, což je barva světla podobné žárovce.(2700°K)

- nehodí se tam,kde je potřeba často zhasínat a rozsvěcet..
- než se rozsvítí na plno,tak to trvá tak 2 minuty (dá se na to zvyknout)
- cena (240Kč / za kus)

Takže jak to budete řešit Vy?zkoušeli jste někdy něco jiného než žárovku.

Tak, dnes jsem si udělal první část zásob - koupil jsem balík 60W žárovek (20ks po 11Kč). Na hajzlík a na chodbu to bude snad stačit.
A když jsem v tom svítidlovým obchodě byl, hodil jsem trocha řeč s prodavačkou a ta mi ukázala, co asi bude nástupce klasických žárovek (že je to relativně novinka). Je to halogenka, na kterou se dá namontovat větší skleněná baňka, aby to imitovalo velkou žárovku, jinak ta halogenka samotná je velká jak palec. Takže jak to vypadá, tak skutečně místo normálních žárovek budou ty halogenky. 60W žárovce odpovídala 40W halogenka. Ale cena byla nesrovnatelná - okolo 60Kč.