Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parni hrnec

Zdar,
premyslim, jestli by parni hrnec nebyl dobry na ohrivani jidla. Na sporaku to temer vzdy pripalim a mikrovlnku zasadne odmitam, takze pouzivate nekdo parni hrnec a co si myslite o ohrivani jidel v nem. Jde mi o to pripalovani a taky o usporu casu.
Dik.

Parní hrnec je výborný na vaření v páře. Třeba brambory jsou z ní výborné. Knedlíky taky. Na ohřívání hotových jídel je ale lepší a rychlejší mikrovlnka. Proti vysychání jídel v ní prodávají plastové kryty.
U parního hrnce se musí taky připočíst k době ohřevu zhruba 3 minuty na vytvoření páry.
Jindra

Jsou ale lide, vcetne me, kteri jidlo z mikrovlnky (poznaji) a nemaji radi. Sice je to rychleji, ale jidlo je teple JINAK. Takovym brnivym zpusobem. Nedivil bych se kdyby velmi nezdravym az zdravi skodlivym ;-). Pro pisatele je zde jeste moznost zustat u sporaku a poridit kvalitnejsi hrnec, ktery nepripaluje tak snadno.

OT
to mi připomnělo jednoho známého, který odmítal mikrovlnku, protože prej "škodí zdraví". To, že se obden ožíral jak prase, hulil 40 za den a věčně seděl na prdeli místo toho, aby občas vyrazil aspoň na procházku do lesa, to už ovšem tak nějak eliminovat odmítal.

jen jsem si na to teď vzpomněl, žádnou souvislost s kýmkoliv z vás nehledejte. ;-)
/OT

Pravda je taková, že některá jídla uvařená/ohřátá na sporáku jsou prostě nejlepší - např. klobásky...

Sem pro ohřívání v páře. Co jde, strčím na pařák. Za tu chvilku na vytvoření páry a dobré prohřátí to stojí.
Jednoduchá úvaha - oschlý, rádoby napařený knedlík z plastový dózy z pod plastovýho víka z mikrovlnky, nebo jako čerstvý z pařáku? Polívku zásadně z vařiče ...