Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto jak odstranit plíseň na bílé zdi v panelákovém bytě ?

Dobrý den,
ve dvou místnostech se mi objevila plíseň na zdi - klasický bílí nátěr v panelákovém bytě. Potřeboval bych to dát do původního stavu. Jak na to? Seškrábat a znovu natřít ? Nebo stačí jen něčím nastříkat?
Plíseň vzniká ze sušáků na prádlo. Nějaké rady jak ji předcházet ? Balkón využíva nelze.
Děkuji moc za rady.

Jednoznačně nesahat, neškrábat pouze pořádně prostříknout SAVO proti plísním s rozprašovačem.
Do cca 1h plíseň zmizí. Pak případně jenom vysavačem vysát poškozenou omítku.
Jenom nevím, jak to bude působit na barevnou zeď, na bílé je to beze stop.

Ovšem SAVO trochu smrdí - takže je potřeba větrat. Ale třeba mojí manželce to voní ...:.(