Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto jak odstranit plíseň na bílé zdi v panelákovém bytě ?

Dobrý den,
ve dvou místnostech se mi objevila plíseň na zdi - klasický bílí nátěr v panelákovém bytě. Potřeboval bych to dát do původního stavu. Jak na to? Seškrábat a znovu natřít ? Nebo stačí jen něčím nastříkat?
Plíseň vzniká ze sušáků na prádlo. Nějaké rady jak ji předcházet ? Balkón využíva nelze.
Děkuji moc za rady.

S tím seškrabáváním bych byl též opatrný, spóry nebo co to se hezky rozvíří. Lepší by asi bylo nejdřív důkladně projet Savem, a teprve pak do zbytku šťouchat. A ohledně prevence je fakt lepší řešit příčinu, tedy vlhkost vzduchu. Když třikrát denně pořádně vyvětráte (okna na pár minut dokořán), vhlkost výrazně klesne a plíseň už by se objevit neměla.

Jednoznačně nesahat, neškrábat pouze pořádně prostříknout SAVO proti plísním s rozprašovačem.
Do cca 1h plíseň zmizí. Pak případně jenom vysavačem vysát poškozenou omítku.
Jenom nevím, jak to bude působit na barevnou zeď, na bílé je to beze stop.

Ovšem SAVO trochu smrdí - takže je potřeba větrat. Ale třeba mojí manželce to voní ...:.(