Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co na strop do kuchyně?

Potřebovala bych poradit, co by se hodilo na zateplení stropu v kuchyni,teplo nám utíká na půdu a tam, kde jsou traverzy se objevuje plíseň. Napadají nás jen polyst.čtverce, ale ty se mi vůbec nelíbí. Máte někdo lepší nápad.
Díky

Asi aby to neplesmivělo, i když to není jisté, je třeba meziprostor, větraný. takže snížený strop s odsáváním v meziprostoru. Prostě a jasně. Proudění vzduchu třeba a přijatelnou vlhkost. Když todle nedodržíš, budeš prostě plesnivět. Řekl bych že máš plastová okna. Jak moc se mýlím???

Plastová okna nenáme,ale staré kastláče.Budeme dávat eurookna,vlhkost vzduchu kolem 40%,ale přes ty traverzy to prochládá. Plíseeň budem řešit nějakým spec. nátěrem(už nevím jak se to jmenuje), to by mohlo zabrat. Ale ten strop chcem hlavně zapetlit a troch zkrášlit.

Jste na spodní hranici ideální bytové vlhkosti, která se pohynuje mezi 40 až 55%. Nejlépe by bylo jak píše Kachlík zateplit shora, a to 20cm dvojitě ložené desky minerální vaty. Pokud to nebude proveditelné, pak bych se nestyděl zateplit spodem, klasicky fasádním způsobem. Nějakých 8cm pPS, přikotvit talířovými hmoždinkami, lepidlo, armovací tkanina, hladká štuková omítka, malba.

EDIT:
K izolaci spodem bych se přiklonil i v případě, že máte stropy vysoké nad 3m. To bych rovnou snížil podhled na 2,65 - 2,70. Menší vytápěná kubatura = úspora nákladů. Ve Vašem případě ovšem vysoké stropy vzhledem k přítomnosti železa ve stropech nepředpokládám. Spíše vylučuji a odhaduji do 2,80.

Já přesně souhlasím s názorem "Kejki3", jelikož jsem tento postup použil přesně taky - sádroš, parozábrana a zateplení (já jsem použil konkrétně Orsik). Polystyrenové čtverce už nejsou in, přesněji nic proti, ale na můj vkus už je to "kýč".