Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV Rozvody

Ahoj,
mam dotaz ohledne rozvodu televize po RD. Prave rekonstruuji a chtel bych nejak vyresit TV rozvody po baraku. Vzhledem k blizici se digitalizaci (nebo spis neblizici :-) ) bych asi resil rozvod po dome pomoci satelitu s nejakou kartou? Popravde sem se tomu zatim moc nevenoval a nerozumim tomu. Rad bych mel v dome asi 5 mist, kde by mohla byt TV.
Proto se ptam - jakym zpusobem udelat rozvody a jak to pak resit dal? Da se to resit nejak seriove? Nebo musi byt kazdy prijimac zvlast kabel od paraboly + zarizeni?
Predstava jsou asi 3 TV + moznost pripojit PC.
Jake jsou moznosti programu a ceny?
Rad bych sledoval i nejake SK programy.

Predem diky za rady a pripadne postrehy.

a jakou máš představu kabelem nebo jak?? Pokud kabelem, tak přesně nevím jak je to s přijímačem u paraboly ale tuším že ten to převede ze satelitu na f kolm 1 GHz a to by mohlo do přijímačů, kde se ze spektra přepínnají kanály
Jenže to chcee slušné kabely, né za 5,-/m a rozbočovače ro příslušné pásmo
Zkus vygooglot OMCO s.r.o

Já to mám v novém RD od šváry a to tak, že ze střechy jsou tři okruhy koaxiálem, propojeno v zásuvkách, v každé místnosti zásuvka. Na střeše jedna stará anténa a u TV v obýváku je STB. Když budu chtít další TV, musím k ní pořídit další STB.

Když budu chtít někdy přidat satelit, napojí se na další koax, který je vyveden pod střechu a propojen do zásuvek. Pak už jen ke každé TV pořídit receiver...

Hlavní je, že ke každé TV musí být samostatný STB (pokud TV nemá digituner) nebo samostatný receiver.

A co se týče těch receiverů, dají se pořídit i takové, které jednoduše přeprogramuješ. Na internetu najdeš kódy, ty tam nacvakáš a odblokuješ si tak sledování všech kódovaných programů. Kolega je schopen naladit asi 150 programů...

Nějaký divný. Cápal bych kdyby na půdě byl rozbočovač a z něho do každé místnosti koax.
Ten čtvrtej koax tam máš nachystanej??
Nechápo "mám to propojený v zásuvkách",, a že jsem nějakou anténu postavil.
Set tob box by teoreticky stačil jeden, ale to by byl na všech bednách stejný program.
Řekněme to takto: U televizí starého typo, kde chci přijímat různé programy Musí být samostatný Set top box.
Ale neodpověděl bohužel tazatel.. jak si to představuje..

Nechápu "mám to propojený v zásuvkách",,

Moderní zásuvky se chovají jako rozbočovač. Jsou dvojího typu: Průchozí a koncová, nelze (není dobré) zaměnit. Nejlepší je mít na půdě výkonný domovní zesilovač se slučovačem i satelitu a dál rozvést "od jedné ke druhé" zásuvce koaxem.

Pokud uvažujete o satelitu a více nezávislých odběrných míst, je potřeba ke každému přijímači samostatný koax od konvertoru který může mít např 4 výstupy. viz: www.omko.cz
Problém je ale v tom že pokud budete chtít přijímat legálně na 4 satelitních zařízeních znamená to 4x přijímač (min 2000 Kč) a 4x dekodovací karta.(asi 2000 Kč) docela pálka. Takže to většinou každý vzdá a má jen jeden Satelit a na zbytek nejlevnější pozemní settopbox.
Samo existují i jiné méně legální cesty jak se dostat k satelitním programům, ale to asi není smyslem odpovědi. Některé přijímače ale umí sdílet jednu dekódovací kartu mezi sebou. Tohle poskytovatelé většinou v rámci domácnosti neřeší. (asi by to potom chtělo natáhnout ještě mezi přijímači PC síť)

Hmm je toho teda dost :-)
No v podstate pocitam hlavne s 2x TV SAT + sem tam pripojeni PC, nebo notebooku s nejakym USB tunerem.
Zatim nemama natahany zadny kabely - jen husi krky. Je to dimenzovano myslim dostatecne. Jeste se tedy porozhlednu co se vlastne nabizi...
V tuto chvili mi urcite staci, ze je potreba vest od satelitu ke kazdemu zarizeni koax zvlast.
Myslel sem puvodne, jestli treba neexistuje nejake zarizeni, ktere prijme sat. signal a pak to nejak nereprodukuje dal - jen bych si naladil na TV (pripadne PC) signal.

Zatim diky

doporučuji kabel vždy z jednoho místa, třeba půda. průběžné STA zásuvky to už vůbec nesnáším. kabeláž zvaná do HVĚZDY je standard u datových rozvodů a u STA je dobrá z důvodu utlumu průběžných zásuvek nebo naopak z instalací MULTISWITCHe. ještě bych přidal z toho jednoho rozvodného místa po dvou UTPčkách ke každému odběrnému místu, buď připojení PC nebo televize po síti (O2)atd nebo sdílení licencí u digi přijímačů.

Já to řešil pří rekonstrukci RD hvězdicovým způsobem. Na střeše mám toto
[http://www.gisow.cz/satelit/components/com_virtuem  art/shop_image/product/429.jpg]

ve své pracovně toto

[http://shop.atoselektro.cz/Images/original/905_FV4  _9176C017DAE0487BA6AA0B0A001CB232.jpg]

A ke všem přístrojům vede vlastní antení přívod. Tohleto mám na rozvod DVB-T. Vše bez zesilovače a jiných zbytečností. Nejvzdálenější přístroj je zhruba na délce 30 metrů koaxu od antény.
Dále používám O2 TV. Ten je zatím jen v obýváku u hlavní TV a přemýšlím, jak to co nejjednodušeji rozvést po bytě.

Bacha na O2 TV.
Funguje to tak, že pomocí dál. ovl. zadáš kanál a oni ti ho po lince pustí.
Tzn. že k tobe nejde celý pakl prg. - rozvod v bytě asi jo ale všude jeden navolený prg. (Jako u satelitu)
Za další TV chtějí další měs. platbu (část? - už si to nepamatuju - volala bába a věděla h..nic, jen mně nažhavila doběla když mi O2 TV nutila)

Taky řeším 5 TV ale nějak přes sat, bo kabel nikdy nebude (prdelákov).
Mám 1x TaT a pro maminu DIGI(hrozný! za 260/měs na 1 rok, ale HW i s montáží zadarmo)
DIGI už montuje přístroje se dvěma kartama (pro 2 TV) za stejný prachy.
Jen ten druhý je propojen s prvním pomocí 4drátů.
Takže na počtu drátů v husich krkách nešetřit!!!

Chtělo by to nějakého odborníka JakNATO - nehodlám platit měs. poplatky za každou TV(kromě výpalného Janečkovi) a nechci se bavit prolamováním kódovaní. TaT je v poho, akorát co TV tak přístroj (to bych ještě zkousnul) ale co přístroj to karta cca 2 tis...

Stejně je divný, že zatím nepochopili, že babka se dívá na šp. telenovelu,
mamina na "Ordinaci mezi růžovými pysky", já na BBC a děti na Papriku! A že všichni žijem v jednom baráku!

Řešil jsem podobný problém, ale ve starším rodinném domu. Lokalita- vesnice utopení v dolíku,okolo kopce, jediný volnější směr na vzdálený vysílač. Na střeše dvě monstrozní antény, za nimi kaskáda zesilovačů a aktivní rozbočovače ke 4 TVP. Léta
sledování 2 programů v kvalitě jakž-takž, další 2 nekoukatelné. Řešení- Kontakt na fachmana, aby byl plátce DPH, návrh a po schválení realizace. Všechno původní do stoupy,1x parabola 85, 1x dvojitý LNB s osmi vývody, pod střechou dva eletron. přepinače, od nich ke každé TV samostatný koax, ve zdi účast.zásuvka. Pak jen ke každé TV sat přijímač s kartou.Výsledek- přes 300 programů TV a obdobný počet radií. Sumárum 2 pracovníci,asi po 4 hodinách práce vč. naladění + veškerý materiál,4 přijímače, 4 karty - celkově +- 22 kilo. Internet neřeším, používám místní WiFi. zdravím.