Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proudovy chranic na svetelny obvod koupelny

Ahojte, bracha kompletne predelava byt a s tim souvisi i vymena elektroinstalace. Koupelna by mela byt samozrejme chranena krome klasickeho jistice i proudovym chranicem, to samozrejme bude. Nejsem si vsak jisty, jestli je totez nutne i u pevne zabudovanych svetel. Na cely byt bude na svetla jeden obvod, jen v koupelne by timpadem musel byt samostatny. Je nutne mit v koupelne proudovy chranic i na svetlo na strope?

Diky moc

1)Jednak se prodový chtánič instamuje u rozvodů s ochranou zeměním , při ochraně nulováním není nutný.
2) Používá se pro celou instalaci jeden
3) Osvětlení v koupelně má svoje předpisy o umístění s ohledem na vzdálenost od prostoru vany
4) Osvětlení do oupelny má mít krytí alespoň 43 nebo raději 44 a v rpovedení II třídy
Takže to co musíte vědět ještě než se do toho pustíte je, kolikavodičový přívod je do baráku.
Pokud je 4vodičový jedá se o nolvání
pokud je 5 vodičový jedná se o zemění.(přesně to vědí ovodní elektrikáři)

Je-li ale 4 vodičový rozdělí se v nejbližším rozvaděči celeno-žlutý vodič na modý + zelenožlutý

a zásuvkové okruhy se provádí 3vodičově,na jeden zásuvkový okruh nejvýše 10 dvojzásuvek

ale v po nvém i světla.

boiler a pračky samostatné přívody a jištění

mám pocit, že se tu na to už někdo ptal