Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SAUNA a pec na pevné palivo

SAUNA a pec na pevné palivo
kto má s tym skúsenosti bude to v kúpelni asi tak 3štvorce nekecajte o prevedení izoláciach a inych alternatívach zaujíma ma len tá pec a samozrejme že tam mám komín

Tvoje "3štvorce" je velikost samostatného WC v RD - taková skříň ve zdi.
"Len ta pec" by mohl být plynový (nebo el.) lávový gril.
Komínu využít na "turbo" přívod/odvod vzduchu.

Se ani nedivím, že máš tolik odpovědí na tak hulvátsky položenou otázku.
Asi některým na Slovensku - Marian 75 (35 let?) - mrzne bez plynu v mozku
závit slušnosti.

Preferuji valašskou saunu = 1l slivovice a vypotit na cizím těle.
Na pec seriem!

zdravím NOE
otázka je jednoznačná chcem v saune pec na pevné palivo takze prečo ste tu kecali o plyne a elektrike neviem čo sa týka 3štvorcov to bude samotná sauna 2x1.5m a čo sa týka slivovice asi ste jej mali v hlave dosť keď ste pisali vašu odpoveď

No to bys musel asi přikládat zvenku a dovnitř mít jen ta kamna.
Vždyť by ses tam udusil až by to trochu baflo ven a představ si jak se motáš v prostoru 2*1,5 metru vedle rozpálených kamínek, rozpálené roury od nich a přikládáš.
K tomu popel a prach. V sauně bývá vybavení ze dřeva. Jak odizolovat kamna od dřeva. Počítej, že do červena rozpálená roura má okolo 500˚C. Zkrátka moc komplikací v tomto provedení. Ta elektřina je asi lepší.