Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Digestoř - důkladné utěsnění zpětného tahu

Zdravím všecky,
už jsem to tu jednou řešil, ale už hodně dávno, takže to tu založím znovu.
V bytovce máme přetlakový systém odsávání par z kuchyně, tj. každý má svoji digestoř s motorem. Problém je, že z pater pod náma to funí i ke mě do kuchyně. Do potrubí jsem zakoupil a namontoval plastovou zpětnou klapku, leč stále lehce propouští. Bohužel stavební firma spoustu věcí "oje*ala" a vývody digestoří jsou do centrální svislé roury vedeny kolmo. Něco takovýho, jako je vybourání půlky kuchyně a předělávání potrubí nepřichází v úvahu.
Takže hledám řešení, který by to alespoň trochu napravilo. Pomohly by dvě zpětný klapky? Nebo existuje nějaká dokonale těsnící klapka?

Všechno je špatně. V té rouře má být "tah", takže škvírky ve špérklapkách by neměly vadit. Není-li tah, je něco špatně. Je-li bídný tah, tak se dává ještě jeden větrník nahoru, který se zapíná, když kdokoliv zapne digestoř. Tím se zvýší cuc ven a neuniká puch po partajích. Též by mohla pomoci větrná hlavice nahoře. Možná za distribuci smradu může hnízdo nahoře ve vršku roury či nějaké svinstvo. Navštívil v dohledné době někdo ústí smradovodu? Špérklapku nikdy tak dokonale neutěsníš, to bys tam musel udělat membránový ventil, jako ve výše zmíněné plynové masce.

Hlavní smradovod je asi 20 - 25cm široká roura, na střeše je částečně zahnutá zpět ke střeše s mřížkou na konci. A navíc si s tím lámu hlavu celou dobu, co tu bydlíme (loni dokončená novostavba). Na větrnou hlavici bysme se museli asi složit a pochybuju, že by do toho ty tři byty pod náma chtěly jít.

Dnes jsem tu klapku vyndal a zkusmo kousky izolepy utěsnil ty dírky, co tam jsou. A jak na sviňu zatím nikdo pod náma nevařil, abych zjistil, co to udělá. Pokud to výrazněji nepomůže, budu hledat lepší řešení.