Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlepsi slozeni podlaha v koupelne...

Dobry den,
mam dotaz,jake slozeni podlahovych vrstev mam udelat v koupelne?Mam tramovy strop na kterem je prkeny rost a na nem jsou prisroubovany OSB desky 22mm.Planuji podladove vytapeni (el. kabel rohoz).Bude tam sprchovy kout,kde by nemela byt plast. vanicka ale odpadova mrizka a dlazba.Co mam pouzit jako dalsi vrstvy podlahy?Mam pouzit cementovlaknite desky?Budu rad kdyz mi napisete jake dalsi materialy mam pouzit po OSB deskach.Predem dekuji za odpoved.Jirka H.

Dekuji za radu,vanicku nechci z duvodu estetickych,mam radsi dlazbu.Navyseni podlahy mimo sprch. kout chci co nejmensi.
Mohu dat polystyren z druhe strany rostu(tzn.mezi tramy ve strope protoze jeste nemam v prizemi udelany sadrokart. strop)kvuli zachovani tepla zespoda a na vrch OSB desek dat sterk. hydroizolaci a na to nalepit F-Board desky pak topeni a pak dlazbu.Co Vy nato???

Tak určitě se dá zateplit i spodem. Pak bych ale použil spíše minerální vlnu.
Skladba jak navrhujete je sice v pořádku, ale postrádám tam vyspádování do vpusti. Do toho bych určitě nešel. Pokud ale budete sprchový kout poctivě spádovat, pak je samosebou veškeré estetika v háji, protože se dlažba ve sprcháčí dělá sakra blbě aby byla oku lahodící. Zkuste tedy popřemýšlet o keramické vaničce. Ta se osazuje přímo na rovnou, zadlážděnou podlahu, je max. do 10cm vysoká a je vážně mňam, mňam. A nemluvim o tom, že napojení na sifon je jistota a odpadne problematické napojení dlažba - vpusť.