Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ke střešní krytině

Vybírám střešní krytinu,zatím jsem dost odhodlaný pro Tondach Jirčanka 13.Měl by někdo vyjádření k tomu,co použít na střechu.Mám namysli objektivní hodnocení nebo doporučení,jak po stránce kvality tak ceny.Střecha je sedlová se sklonem 41°

Tak dnes jsem začal pokládat již zmíněnou krytinu Jirčanskou.Můj dojem je takový,že jakožto neodborník na střešní krytinu bych tuto produkci zařadil min.do druhé jakostní třídy.Některé kusy jsou rovné,některé odstávají,mají ohnuté rohy rozměr je +- řádově v mm.A to každou tašku pečlivě usazuji aby seděla co nejlépe.Má někdo zkušenost s krytinou Tondach?Buď podobnou,nebo lepší.Jen tak pro info.
A navíc bylo asi 60 tašek polámaných,což mi dodavatel dnes přijmul zpět se slovy že zjednají nápravu a vydají mi nové,které nemají skladem,což chápu.Vzal jsem černou engobu,kterou skladem nedrží.Tak doufám,že bvše vyřídí kladně a co nejrychleji

Zkušenosti by byly, ale ty Vám asi tašku nenarovnají. Krytina Jirčanka je nástupcem nechvalně známé tašky Holland - taška neposuvná s jednoduchým zámkem, bez tašek polovičních - soft verze "pravé pálené".
Škoda, že jste se neporadil dříve... TONDACH má v nabídce dost o mnoho kvalitnějších modelů. Celkově vzato co je ze závodu Jirčany, tak nic moc... lepší z Hranic na Moravě (Franc.12, Hranice 11...) a Hi-tec krytiny ze Stoda u Plzně (Falcovka 11 a Stodo 12 - super posuvné tašky).

Zdarvím.

Na původním RD měli rodiče obyčejnou " Cementovou " tašku, která tam byla od roku 1938 .
Ano je pravda, že už ke konci tašky nacucávali vodu, ale nikdy nezatékalo . Takže bez jakékoliv povrchové úpravy a vydržela tam do roku 2008 , tedy 70 let.

Proto jsem při rekonstrukci dal zase betonovou a to BRAMAC Protector. Měl jsem v merku BESK, ale pokrývači mi to rozmluvili, jejich osobní zkušenost . Je to věc názoru, ale to co se tady píše o kvalitě Tondachu, mě jen utvrzuje v tom, že jsem udělal dobře. Už jen ta cena, která bohužel neodpovídá kvalitě.
Pokud by tam ty tašky vydrželi alespoň stejně dlouho, byla by to paráda .