Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ke střešní krytině

Vybírám střešní krytinu,zatím jsem dost odhodlaný pro Tondach Jirčanka 13.Měl by někdo vyjádření k tomu,co použít na střechu.Mám namysli objektivní hodnocení nebo doporučení,jak po stránce kvality tak ceny.Střecha je sedlová se sklonem 41°

Zdarvím.

Na původním RD měli rodiče obyčejnou " Cementovou " tašku, která tam byla od roku 1938 .
Ano je pravda, že už ke konci tašky nacucávali vodu, ale nikdy nezatékalo . Takže bez jakékoliv povrchové úpravy a vydržela tam do roku 2008 , tedy 70 let.

Proto jsem při rekonstrukci dal zase betonovou a to BRAMAC Protector. Měl jsem v merku BESK, ale pokrývači mi to rozmluvili, jejich osobní zkušenost . Je to věc názoru, ale to co se tady píše o kvalitě Tondachu, mě jen utvrzuje v tom, že jsem udělal dobře. Už jen ta cena, která bohužel neodpovídá kvalitě.
Pokud by tam ty tašky vydrželi alespoň stejně dlouho, byla by to paráda .