Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plíseň na střešních trámech

Dobrý den, mám jeden dotaz. Asi půl roku bydlíme v novém bytě pod střechou - není to přímo novostavba, ale rekonstrukce napůl s dostavbou. pod stropem máme izolaci a sádrokarton. Při montáži klimatizační jednotky jsme zjistili, že máme trámy celé mokré a plesnivé. Taky nám v ložnici zatéká u okna. To asi vzniklo neodvětranou střechou a tady se asi voda sráží. Všechno jsme sice stavitelům řekli, slíbili, že udělají větrací otvory na střeše, ale nevím, jestli budou řešit již vzniklou plíseň. Jsem z toho zoufalá, protože máme 2 děti a nerada bych řešila zdravotní problémy. Nemáte někdo prosím zkušenosti s likvidací plísně pod střechou? Je tam malý prostor, tak si 50 cm, ani nevím, jak se tam pořádně dostat. Děkuji za radu. PS: Rada, abychom se přestěhovali je sice hezká - už jsme takovou dostali - ale neřešitelná. Díky.

Zřejmě bude nad sádrokartonem udělaná špatně parozábrana, nebo tam chybí úplně... a taky asi vrstva tepelné izolace bude nedostatečná. Dřevomorka snad ale nepracuje zas tak rychle, aby nemohli letošní vánoce proběhnout v klidu :-) a pokud je píseň až na trámech a ne uvnitř na sádrokartonu, tak ještě není tak zle.