Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem KYSELINA MÁSELNÁ

Dobrý den ,chtěl jsem se zeptat, zda může vzniknout kyselina máselná z křídy... Př. : DO VELMI VLHKÉ HLÍDY SE ZASADÍ KŘÍDA... Je možné aby vznikla tato kyselina? děkuji, a prosím zašlete mi e-mail na ***@seznam.cz...

Třeba ne. I když po dvou letech je ten pravý okamžik. Ještě v práci v Tesle jsme našli v jedné kanceláři za oknem (na jižní straně kam pralo slunce) škatulku Juna. To bylo takové úmělé máslo, předchůdce Ramy a Perly. Po dvou letech co to bylo na slunci jsme odervali víčko. Ježíšmarjáááá to byl puch! Tam bylo hromady kyseliny máselné, siřičitanů a určitě i stědrá dávka merkaptanů. Jinak v krabičce nebylo prakticky už nic. To byl smrad s dostřelem na 2 kilometry. Co s takovou nádherou? Jako jediné správné použití se nám jevilo umístit tuto kapalinu do kompresorové místnosti celopodnikové vzduchotechniky...

Když to jinak nejde, je kyselina máselná účinný a při tom relativně levný prostředek jak některé lidi upozornit, že se nechovají jak mají.
Pro ty, co to nepochopili - pár kapek vpravit do auta, které vám parkuje před vraty a pak "naznačit", že ten, kdo parkuje na kanálu, by se neměl divit!!!