Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaká je minimální tloušťka čisté podlahy, tzn. tloušťka betonu, na který už přijde jen koberec nebo plovoucí podlaha. Chtěl bych se také zeptat jakou kari síť dát do tohoto betonu(velikost oka a průměr drátu)?? Díky

Všeobecně pod PVC a koberec 6-8cm, pod plovoucí podlahy 5-7cm, pod dlažby 4-6cm. V případě velkoplošné dlažby lze lokálně jít až do extrému 3cm.
Kari sítě, když už se použijí, pak drát průměru 4-5mm, oka 100/100 a 150/150. Čím slabší vrstva, tím silnější drát a měnší oko. Pokud není nutné z nějakého pádného důvodu kari sítě dávat, v klidu je oželím.
Beton musí být vždy poctivě přehutněný, srovnaný a dokonale utažený nejlépe rotační hladičkou. Používá se ze pouze zavlhlá, ne příliš mokrá směs. Pro výrobu písku praný říční písek zrnitosti 0-4mm

Ano je to tak, pokud bude vyšší, tak se pak ořízne, po zatvrdnutí betonu. Pokud vím, tak stačí 1 cm polystyrém. Nařezat na pásky dle tloušťky betonu ( raději nechat víc a pak oříznout ) a poskládat dokola místnosti. Ideální je pásky alespoď zhruba přilepit ke zdi, je s nimi potom lepší práce .
Zedníci mi doporučovali vložit proužek polystyrenu ( 1-2cm )i do míst kde je práh. Prostě jako rozdělit místnosti, pokud se beton bude dělat komplet. V tomto místě prý rád praská a to i pokud je tam Kari síť .

Nevím jestli musí, nebo nemusí. Jestli je na to nějaká norma, nebo předpis, spíše je to léty praxe zažitý postup, který jistě má své opodstatnění. měla by zadržet vodu z betonu, aby se nedostala do izolace. Učili to ve škole už mně a teď myslim i tErmita. Za sebe můžu říct, že bez folie, nebo lepenky podlahu nedělám. A raději lepenku, protože je tuhá, drží na podlaze tvar, neshrnuje se, nezvedá ji průvan...
Kolem podlahy určitě pásek. Slouží jako odhlučnění a dilatuje rozpínavost betonu. S polysyrenem je moc práce. Používáme 10cm vysoký pásek mirelonu v návinech po 50m. Běžně se takto přímo pro tyhle účely prodává. Na zeď ho kotvíme sponkovačkou, po zabetonování podlahy se vyčnívající zbytek odřízne. Ve futrech pokud se použije klasický práh, tak uprostřed, v případě přechodové lišty s vnějším lícem futra. Vyjde pak přímo pod dveře, které když jsou zavřené, zakrývají i přechodovku.

.. se divim ze se tErmit nepochlubil jak o prazdninach sponkoval... :-D

a není lepší tam navařit ipu.Já se chystám na podlahu ted,chci dátstěrk do toho drenážní trubky z průduchy ven,pak beton ipu a polystyren,kari sitě a zase beton a okolo diletaci.Podlahu pomocí desek jsem nikdy nedělal tak nevím jestli je to lepší a jednoduší.Chalupu mám kamennou a vlhkost tam přeci jenom je.Kdyby jsem dělal podlahu z desek např od rigipsu,co mám dát pod něj.

My když jsme dělali stropy (hurdiskové), tak na ně jsme dali potěr, polystyren, TÉROVÝ PAPÍR a pak beton do úrovně Iček. Finální podlahu jsme pak dělali tak, že v místnostech jsme kolem stěn dali miralonový pásek. Použili jsme šířku 12 cm a měl na sobě už kousek igelitu. (prodává se v takovém klubu asi 50 m) Možná se to nemuselo, ale dali jsme ho i za kročejový polysteren. Na ten jsme pak dali IGELIT, který se izolepou spojil s igelitem na miralonu. Na to pak vrstvu cca 5 cm betonu vyztuženého kari sítí. Podle zedníků (i když ty se musí brát s rezervou) i podle projektanta tam ta separační vrstva musí být.

Minulý týden jme dělali koupelnu v přízemí starého baráku.Na hlíně je zásyp štěrku,srovnaný betonem,pak nopovky,zalité betonkem,asi 4 cm.na něm polystyren přímo beton 5 cm a na betonu tekutá hydro a dlažba.Jinak jde přímo na polystyren položit Rigidur 2x lepené desky.Na něj mirelon a plovoučku.
JABRAKA