Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
A co je pod tím?
pod tím je podkladní beton tloušťky 6 cm, hydroizolace a 8cm polystyrén
Chtěl bych se ještě zeptat jestli je nutná nějaká separační vrstva mezi polystyrenem a betonem a jestli ano tak jestli folie nebo terový papír. Dále bych potřeboval vědět v jaké formě se prodává mirelon na izolování stěn. Díky
Všeobecně pod PVC a koberec 6-8cm, pod plovoucí podlahy 5-7cm, pod dlažby 4-6cm. V případě velkoplošné dlažby lze lokálně jít až do extrému 3cm.
Kari sítě, když už se použijí, pak drát průměru 4-5mm, oka 100/100 a 150/150. Čím slabší vrstva, tím silnější drát a měnší oko. Pokud není nutné z nějakého pádného důvodu kari sítě dávat, v klidu je oželím.
Beton musí být vždy poctivě přehutněný, srovnaný a dokonale utažený nejlépe rotační hladičkou. Používá se ze pouze zavlhlá, ne příliš mokrá směs. Pro výrobu písku praný říční písek zrnitosti 0-4mm
Chtěl bych se ještě zeptat jestli je nutná nějaká separační vrstva mezi polystyrenem a betonem a jestli ano tak jestli folie nebo terový papír. Dále bych potřeboval vědět v jaké formě se prodává mirelon na izolování stěn. Díky
Mezivrstva není třeba a mirelon chcete jako protihlukový pásek? Mirelon stříhají na metry z role o metrové šířce, ale tam by snad mělo být něco jiného, my jsme dávali tenký polystyren.
A ten pásek kolem zdi se dává jenom o šířce, která odpovídá šířce betonu, je to tak?? nemusí být tento pásek aji v úrovni polystyrenu?? A jako tloušťku by měl mít ten polystyrenový pásek??
Ano je to tak, pokud bude vyšší, tak se pak ořízne, po zatvrdnutí betonu. Pokud vím, tak stačí 1 cm polystyrém. Nařezat na pásky dle tloušťky betonu ( raději nechat víc a pak oříznout ) a poskládat dokola místnosti. Ideální je pásky alespoď zhruba přilepit ke zdi, je s nimi potom lepší práce .
Zedníci mi doporučovali vložit proužek polystyrenu ( 1-2cm )i do míst kde je práh. Prostě jako rozdělit místnosti, pokud se beton bude dělat komplet. V tomto místě prý rád praská a to i pokud je tam Kari síť .
A co Anhyment? Pokud to nebude nijak extrémní zatížení, což snad asi nebude, může to bejt i 35mm.
index.php
Mokrý proces lze odstranit uplně a to suchou skladbou podlahy, tam by stačili dvě 10mm nebo 12,5mm sádrovláknitý desky FERMACELL. To je dokonce 20 a 25mm.
http://www.fermacell.cz/html/czk/cz/fermacell_podla hove_prvky.php
Vím že už je to výše napsané, ale opravdu nemusí být žádná mezovrstva mezi betonem a polystyrenem??? Díky za odpověď
Nevím jestli musí, nebo nemusí. Jestli je na to nějaká norma, nebo předpis, spíše je to léty praxe zažitý postup, který jistě má své opodstatnění. měla by zadržet vodu z betonu, aby se nedostala do izolace. Učili to ve škole už mně a teď myslim i tErmita. Za sebe můžu říct, že bez folie, nebo lepenky podlahu nedělám. A raději lepenku, protože je tuhá, drží na podlaze tvar, neshrnuje se, nezvedá ji průvan...
Kolem podlahy určitě pásek. Slouží jako odhlučnění a dilatuje rozpínavost betonu. S polysyrenem je moc práce. Používáme 10cm vysoký pásek mirelonu v návinech po 50m. Běžně se takto přímo pro tyhle účely prodává. Na zeď ho kotvíme sponkovačkou, po zabetonování podlahy se vyčnívající zbytek odřízne. Ve futrech pokud se použije klasický práh, tak uprostřed, v případě přechodové lišty s vnějším lícem futra. Vyjde pak přímo pod dveře, které když jsou zavřené, zakrývají i přechodovku.
.. se divim ze se tErmit nepochlubil jak o prazdninach sponkoval...
Do podlahového polystyrenu moc vody nevleze a klasickou hydroizolaci má pod ním. To dáváte dvě lepenky? Ten úzký mirelon neznám, zvlášť s tou sponkovačkou to je vychytávka.
a není lepší tam navařit ipu.Já se chystám na podlahu ted,chci dátstěrk do toho drenážní trubky z průduchy ven,pak beton ipu a polystyren,kari sitě a zase beton a okolo diletaci.Podlahu pomocí desek jsem nikdy nedělal tak nevím jestli je to lepší a jednoduší.Chalupu mám kamennou a vlhkost tam přeci jenom je.Kdyby jsem dělal podlahu z desek např od rigipsu,co mám dát pod něj.
My když jsme dělali stropy (hurdiskové), tak na ně jsme dali potěr, polystyren, TÉROVÝ PAPÍR a pak beton do úrovně Iček. Finální podlahu jsme pak dělali tak, že v místnostech jsme kolem stěn dali miralonový pásek. Použili jsme šířku 12 cm a měl na sobě už kousek igelitu. (prodává se v takovém klubu asi 50 m) Možná se to nemuselo, ale dali jsme ho i za kročejový polysteren. Na ten jsme pak dali IGELIT, který se izolepou spojil s igelitem na miralonu. Na to pak vrstvu cca 5 cm betonu vyztuženého kari sítí. Podle zedníků (i když ty se musí brát s rezervou) i podle projektanta tam ta separační vrstva musí být.
Minulý týden jme dělali koupelnu v přízemí starého baráku.Na hlíně je zásyp štěrku,srovnaný betonem,pak nopovky,zalité betonkem,asi 4 cm.na něm polystyren přímo beton 5 cm a na betonu tekutá hydro a dlažba.Jinak jde přímo na polystyren položit Rigidur 2x lepené desky.Na něj mirelon a plovoučku.
JABRAKA