Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojler nebo průtokáč??

Zdravím.

Tak na mě také došlo odsložil BOJLER DRAŽICE 125L, byl 10 let stár.
Ale teď nevím jak se rozhodnout, bojler vs průtokáč.
Jsme 3 člená rodina a bydlíme v 3+1, nekoupeme se ;-) ale sprchujeme se, nádobí nemejem ;-) mám myčku :-D

Ocením vaše názory a hlavně zkušenosti.
Jedná se mi hlavně o spotřebu el. energie atd.

Děkuji:-)

Já budu čistě teoretizovat, ale podle mě nebudou mezi bojlery moc velké rozdíly. Z elektřiny se dá teplo získat velmi snadno a bezezbytkově - pokud nějaký bojler spotřebuje míň elektřiny, tak bude i míň topit.
Jistý prostor k úsporám je v tepelné izolaci nádoby s ohřívanou vodou a venkovním pláštěm bojleru - čím lepší, tím úspornější by to mohlo být. Nicméně těch pár bojlerů, co jsem za poslední dobu viděl (i starých) mělo izolaci dost slušnou a byly na povrchu v podstatě studené nebo velmi málo teplé.

Proklikni si řez bojlerem, keramické tělěso je v suché šachtě, proti výrobkům před 40 lety je šachta úzká na rozměr tělěsa. Takže dříve byla větší teplosměnná plocha a vzduchová mezera.
Já mám topné telísko přímo ve vodě, jako v rychlovarné konvi. Vyndám ho i s tou anodou a celý bojler vyčistím, protože za rok je tam tak půl kýble sypkého písku a kamene.
Pokud to neděláš, je šachta s keramikou zasypaná kamenem a topíš do pryč.
Anoda je něco jiného, hořčík má nahradit vápník v solích a zabránit usazování vodního kamene.

Tolik k těm odporným termitům.