Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dopěnění polystyrenu na stropě

Lepil jsem zespodu na strop polystyren 5cm, na něho příjde perlinka do tmelu.

Mám problém s tím, že zdi nejsou ideálně rovné a mezi deskami PS a zdí je spára o proměnlivé šířce. Širší spáry jsem doplnil PS, ale úzké (většinou cca 1 cm) bych potřeboval dopěnit a pak co přesáhne případně seříznout. Jenže jak?

Když nasadím kartuši 0,75 l na pistoli, tak nemám moc prostoru pro manipulaci ani při nasazení dodané prodlužovací hadičky na ústí pistole a profukuje tlačný vzduch a kromě toho mi pěna padá dolů a nedrží ve spáře. Holt gravitace.

Nemá s tím někdo zkušenost? Popřípadě neznáte pěnu, která by nestékala?

Čím jsou polystyrenové desky přilepené?
Proč jste rovnou na ty desky nedal před lepením víc hmoty a pak tím jak se deska přitlačí ji nevytlačil?

Dají se koupit pružné trubičky z PVC.
Pak mě napadá do polysterenu udělat dírku, vsoukat trubičku a vypěnit.
Stejně přes to něco přijde tak se to vyspraví.

Pokud polyuretanovou pěnu, tak nízkoexpanzní, aby se to nepotrhalo.
Možno vybrat např. ze sortimentu 02_peny.htm

Z toho videa mě překvapilo, že jen spárují na kraji. Vůbec neřeší vyplnění spáry v celý šířce. Je tam vidět jak prorazil kovovou trubkou pistole desku a podpěnil ji. Vypadá to taky na nízkoexpanzní pěnu.
Nevím jak to mají udělané, ale jestli k tomu dávají obyčejnou pistolovou koncovku s trubičkou, tak jen vyměnit trubičku za ohebnou PVC trubičku.