Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem izolace základů

Dobrý den,
projektant mi doporučuje zateplit po obvodu základy soklovým polystyrenem(Rigips...)
nevím jak to provést,zda dát desky přímo do výkopu při lití,nebo potom vykopat
zeminu a nějak to k základům přilepit.Vylívat budu mixama,máte-li někdo zkušenosti
prosím poraďte. Předem díky

A čo takto spýtať sa priamo toho projektanta ako sa to má spraviť. Myslím že keď vám niečo doporučuje, a navrhol to, tak by o tom mal aj niečo vedieť vrátane toho ako sa to zrejme robí (aj keď je to len projektant a nie technológ), nie?

Vykopat větší základové pasy , udělat bednění zalít betonem , postavit hrubou stavbu potom znovu odkopat a pak sokl od výšky 30-50 cm stávajícího terénu do hloubky 80-100 cm pod úroveň terénu zateplit extrudovaným polystyrenem.
Nagy

Proč zateplovat základy?

Když je to soklový polystyren, tak proto, že se používá na zateplení soklu. Celý dům bude zateplen třeba 10 cm, ale sokl do výše 50 cm bude zateplen třeba jen 5 cm polystyrenem.

Předpokládám, že na základové desce bude podlahový polystyren jako izolace pod čistou podlahu.

Takže zespodu bude zateplení, z boku bude zateplení - proč tedy zateplovat kus betonu, který bude v zemi :?:

Soklový polystyren (extrudovaný)se doporučuje dávat 60-100 cm pod terén (když není sklep)z důvodů promrzání základu a následnou tepelnou vodivostí chlad stoupá do obvodových stěn podnimiž podlahový polystyren být nemúže a tím ochlazuje vnitřní místnosti.
Nagy

no mě napadá jen nechat si vykopat větší základ(širší) , vyšalovat na rozměr základ +polystyren, polystyren přiložit k šalunku a zaleť. Pak odtrhnout šalunk a šoupnout tam drenažku a zasypat kačírkem nebo makošem. tak nějak jsem to dělal já, jen bez toho polystyrenu budu ho davat jen na sokl, do země jen asi 5 cm pod teren (chodnik)