Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kuchynská baterie

Zdravim mam dotaz,zjistil jsem ze mi teče voda v horní části kuchynské baterie a proteká dolu do linky...máte někdo nějaké řesení,a co je potřeba k výměně jelikož je horní čast natahovací cca 30cm jako sprcha...stačí na to kopit jakoukoli baterii..??děkuji

Třeba stačí vyměnit jen těsnění, nebo dotáhnout. Baterii musíš volit podle způsobu uchycení, aby pasovala na roury.
Taky musí u dřezu umožnit manipulaci s větším nádobím a jestli je na zdi, tak má mít ramínko dlouhé tak, aby dosáhlo pořádně do dřezu a neteklo to jen na hranu.

"...teče voda v horní části kuchynské baterie..."
Máš na mysli pákovou baterii, kde jakoby pod pákou kape voda? Pokud ano, zavřít přívod vody, odmontovat páku (vydloubnout označení teplé a studené vody, ve vzniklé dírce je imbusový šroub)a odšroubovat vrchní kroužek baterie. Tak se uvolní přístup ke kartuši. Buď je vadná přímo ona, nebo těsnící kroužky na jejím spodku.

Nevím přesně jaký typ případné pákovky máte, u jiných je postup demontáže zřejmě rozdílný.

Chtělo by to problém trochu více popsat, případně doplnit fotem.