Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Levná rekonstrukce bytu

Dobrý den,
rozhodla jsem se co nejlevněji zrekonstruovat malý byt ve kterém bydlím.Byt není můj,tudíž nechci investovat do drahé rekonstrukce. Dotazů na vaše zkušenosti a znalosti mám a asi budu mít víc a prosím o trpělivost s ženskými dotazy(blondýna ale nejsem):
1-mám služné lino,ale nelíbí se mi desing,mohla bych na něj položit plovoucí podlahu,nebo nové lino,aníž bych sundala to staré??
2-potřebovala bych přemístit kuch.linku do jiné místnosti,ale musel by se prodloužit přívod vody a zároveň nějak vyřešit spád do odpadu( to jsem našla sanitární čerpadlo sanibroy.cz,tak možná by to fungovalo,co myslíte??,jinak bych jí musela hodit do předsíně,což mi přijde divné.
nemáte představu kolik by tyto mé výmysly mohly asi stát??
3-chystám se koupit sedací soupravu u firmy louda-je ze smetanové "ekokůže"nemáte zkušenosti?? Vydrží alespoň 5 let??
4-vysavač- nový od miele?? nebudou to vyhozené peníze,když byt je malý a jen jeden kusový
koberec??ale zase nemám ráda prach a chtěla bych kvalitní a sáčkový.Tak poraďte.
5-nový zámek-potřebovala bych poradit,jaký bezp.zámek k hlavním dveřím by jste mi poradili. Dá se pořídit do 2.000,--??
6-kolik tak stojí (odhadem) vybourání příčky??
7-neznáte v liberci nějakého šikovného pána nebo levnou dobrou firmu,která by mi pomohla s rekonstrukcí?? Hlavně ta kuchyňská linka mě trápí.Kdo poradí??
Děkuji mockrát za všechny rady,zkušenosti a názory.

No jo, ale už jsem se setkal s tím, že po částečné rekonstrukci bytu (koupelna a instalace ústředního topení místo wafek), kterou majitel (město) odsouhlasil, došlo ke změně kategorie bytu, a tím i k úpravě cen nájemného (zvýšení o cca.50%)3-[. A nic nepomohly ani argumenty o vložených nákladech ze strany nájemníka… prostě vyšší kategorie, a basta, a pokud se Vám to nelíbí, můžete se vystěhovat… Takže ono takové vylepšování hnízdečka může být i vcelku kontraproduktivní…
K.

1 - plovoučku na lino lidi dost často pokládají. Mně se z toho ježí i chlupy v nose, ale vypadá to dobře, to zase ano. Důležitá je rovnost podkladu, žádné plísně nebo nedejbože snad kamínky.
2 - nešel by odpad přeložit ve větší délce? Sanitární čerpadlo by fungovalo, ale zrovna tiché to není a poslouchat (při vaření labužnické večeře) krkání a řachtání čerpadla v lince je poněkud kentus.
5 - jednoznačně kupovat u zámečníka a jednoznačně pouze naši FAB. NEKUPOVAT v Bau*** podezřelé značky, tyto absolutně nedodržují normy a např. není možné vyrobit kopii klíče. Za 2000 se určitě velmi kvalitní FABka pořídit dá. I za méně. Jenomže zámek není všechno. Pokud jsou to klasické obyčejné dveře, tak do nich zloděj kopne a sebelepší FABka to nezachrání. Nutné bezpečnostní kování, tuzemská výroba opět doporučena.
6 - není náhodou nosná?

děkuji
6 - naštěstí není,je to udělaná asi ze sádroše šatna a já chci jen vybourat jinde dveře
2 - asi nešel,poradím se ještě s instalatérem,ale odpad by neměl spád,tu hlučnost bych snad přežila (píšou že není moc hlučné).ale nevím kdo tato čerpadla instaluje? instalatér?? :-[

tak odpovědi se moc nehrnou:.(,takhle to do vánoc nestihnu. Tak to vezmem jinak. Kupuji novou tv-plazma nebo lcd??
napište mi jejich plusy a mínusy,v krámech jim moc nevěřím.
a pokud budu pokládat novou podlahu,na kolik mě vyjde položení lina (průměrné ceny za m) a nebo plovoucí laminátové podlahy(opět za prům.cenu)v bytě 35 m2. A tu plovoučku opravdu potom mohu rozebrat a nechat dát do jiného bytu??
a na sedačku z tzv.eko kůže nikdo nereagoval,to s tím opravdu nemáte zkušenosti??děkuji

Plazma nebo LCD? Co člověk, to názor. Třeba tady nebo tady. Nevěřit nic v "krámu", to bys nemohla koupit ani housku.

S cenami podlah je to totéž. Jsou m**2 za Kč 120,- (v různých akcích) ale i 800 a více. Plovoučka jde rozebrat jen velmi obtížně, bez poškození téměř ne a aby šla položit jinde už vůbec nikoliv.

S eko kůží zkušenosti nemám.

Nemíchejme hrušky s jabkama ...
Na TV bude lepší se zeptat ve vedlejší PC poradně.

1. Pokud je stávající lino v pořádku, lze na něj položit nové, které se bude líbit. Plovoucí podlahy nemám rád - neporadím.

2. Nemám zkušenost. Určitě se zeptat u více instalatérů a v kuchyňských studiích.

3. Výrobce dává jakou záruku? Negarantuje životnost?

4. O vysavačích je vlákno zde ... Miele se zdá být dle dostupných informací velmi dobrou a cenově dostupnou volbou. http://kutilska.poradna.net/question/view/632-vysav ac-jaky
http://kutilska.poradna.net/question/view/1754-vysa vac-s-naklepavaci-hlavou

5. Zámek bych řešil s majitelem bytu. Záleží na tom jak je postavená smlouva. Pozor na bumping. Pár informací a odkaz najdete zde http://kutilska.poradna.net/question/view/4610-jaky -je-nelepsi-postup-pri-odvrtavani-fabky

6. Nemám křišťálovou kouli abych hádal. Záleží na místních poměrech a na tom, kdo to bude bourat. Jestli je to ze sádrokartonu, tak je to ještě dobré. Poptejte bourání u UKáček ...

:i:
Nejdříve se zeptat majitele bytu, zda souhlasí s nástřelem záměrů zásahu do bytu. Pak to písemně ošetřit. Zhodnocujete cizí byt. Jsem zvědav, jak se k tomu majitel postaví. Pokud to myslíte dobře a dobře to proběhne, může být majitel rád za to že byl byt vylepšen a zhodnocen. Čekal bych, že po vás bude chtít víc peněz.

Přetřít dlaždičky? Čím? Hadrem? Barvou?
Aby to neskončilo alá Milovičtí vojáci s novinami v oknech ... :-D

Podle mě je nesmysl na dlaždičky něco nanášet. To už radši osekat a znovu obložit v decentní hladké bílé.

Ale když jinak nedáte ... Variopaint ...
variopaint
Uvědomte si, jaké omyvatelné nástřiky/nátěry jsou v nemocnicích atd.