Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem STOP tlačítko ve výtahu

Neví někdo zde, proč v nových výtazích není tlačítko stop?
Prý tam být nesmí. Ale proč?
V případě že dojde k nějaké poruše a další chod výtahu je nebezpečný to cestující nemůže nijak zastavit.

Jsou i modernější systémy.
Výtah lze zastavit přes tlačítka jednotlivých pater - pozor tlačítka mají vícenásobný význam jako u mobilu. Je jen třeba napsat:
sudo mount -t lift-3g /dev/sda1/motoor/hop/stop
Ty dvě oo jsou nutné - jedno zastavuje motor, druhé inicializuje brzdu.
Jak jednoduché.