Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha

Zdravím všechny, mám takový menší problém a potřeboval bych poradit jak na podlahu. Bydlím v přízemí staršího domu, kde jsou dřevěné podlahy a pod nimi bude určitě hlína. Teď bych chtěl položit plovoucí podlahu. Takže co bude lepší? Vytrhat prkna a vybetonovat(prosím poraďte jaké vrstvy a čeho) nebo po nějaké úpravě položit plovočku na stávající podlahu. Protože jsem kutil amatér a začínám, tak předem děkuji za radu. :-D

Díky všem za rady, ale nastal problém. Přítelkyně to chce prostě vybetonovat :x:, takže jestli by jste mi schválili, popřípadě upřesnili moji úvahu. Chci vyčistit podklad a nechat tam hlínu, na to by přišla 2 - 3 cm vrstva štěrkobetonu, nějaká hydroizolace(asi IPA), pak 5ti cm vrstva betonu s příměsí polystyrenu(ekostyren), pak miralon a plovoučka. Pokud máte zkušenosti s nějakou betonovou směsí, tak budu rád i za její recenzi nebo doporučení jiného materiálu. Díky za názory.

Já jsem váhal taky jestli beton ale zvítězila klasika, dřevo. U mě hrálo roli, že dřevěná podlaha byla za den hotova v jednom pokoji (bez plovoučky) a hned použitelná (musela se tam nacpat hora nábytku aby se mohlo jít na další pokoj), beton by se musel nechat vysychat, kropit...