Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED žárovky - má je někdo z vás?

Chtěla bych se zeptat jestli někdo z vás nemá zkušenosti s těmito žárovkami. Jaká je jejich svítivost a tak, prostě použití v interiéru. Abych pravdu řekla, zaujala mne jejich spotřeba, trvanlivost a s cenou to také není nejhorší. Navíc jim nevadí časté zhasínání jako klasickým úsporkám. Myslím třeba tyto: www.i4wifi.cz .
Na netu jdou samozřejmě sehnat i levnější, odkaz dávám jako příklad.

Osram jsem koupil už před někdy 3 roky v akci za 500,- dal jsem jí do koupelny kde mám vedle sebe 3x koule, ve dvou mám 100W žárovky. Když se podívám jak svítí tak svítí všechny skoro stejně, když nechám svítit dvě, jednu LED a žárovku tak se zdá že je to taky stejný, ááále jakmile tu 100vku povolím a nechám svítit jen tu LED tak nevidím ani kde je bílá vana, když povolím LED a nechám jen tu 100vku tak vše žáří ...

Uz to tu zaznelo viackrat, znova to zopakujem: ked kupujes svetlo mas si pozerat kolko to ma lumenov (lm). Ked chces nahradu 100W tak to musi mat vyse 1200 lm. Nahrada 60W je nejakych 800lm, nahrada 40W nejakych 500-600lm. Okrem toho si treba vsimat uhol svietenia a farbu svetla (farba podobna ziarovke je tepla biela 2700-3000K)
Takze co si to kupil a kolko to ma lumenov? Ked si kupis nejaky srot s 50lm ked na trhu su aj 800lm, a myslis si ze tym nahradis 100W ziarovku tak to neni vina LED, to je potom vina blbosti kupujuceho.
(a P.S. typicky dnes osramy a philipsy maju slusne svietivosti a uhly aj farbu svetla, a udaje na obale su realne, takze plati aj ze ak kupujes nejaku noname cinsky srot, tak cinan moze pisat na obal nezmysly, alebo aj skapat to o pol roka, kdesto philips alebo osram moze drzat aj 10rokov).

Lumen, ne lux.
Ja som tych ziaroviek skusal uz aspon 20, ptz som rozne testoval a porovnaval, tak preto mam na to odpoved. Sledujem LED ziarovky uz vyse 3rokov jak ide vyvoj a viem aj jake boli LED predtym ptz sa uz 30rokov venujem el.tech.
Vacsina z tych ziaroviek co som kupil sa pouziva a spokojnost (jedine jedna samsung ma nejake divne svetlo tak tu nepouzivam :)

Nooo, LED, neznesiem ani LED podsietenie na monitore a tam si fakt dali záležať na namixovaní teploty

Najlepšie je zatiaľ zvoliť vyčkávaciu taktiku, ešte to hodne popracovať aby to bolo akceptovateľné do obytného priestoru. Marketing tlačí kaleráby do hláv, ale zatiaľ je to odporný humus.

Dovolim si nesouhlasit , je duležite koupit kvalitní žárovky které mají dobré podání barev.
Měl sem žarovky z Ebay ,Aukra i některých prodejců v čr , některé byly lepší některé horší , některe katastrofální.
Nakonec sem narazil na eshop ja som narazil aj na ine (MM..) který mi doporučil známý kde sem koupil prvně jednu žárovku na otestováni (jako všude jinde) a když jsem zjistil že to sviti opravdu jako klasické žárovka tam už jsem nevahal a postupně koupil do celého domu.
Ještě přemýšlím nad LED zářivkami ,ale nejsem plně rozhodnut.

LED zářivku jsem taky nezkoušel, a ani neviděl, jenom se domnívám že osvětlení bude i jen z jedné strany pro tělesa která mají svítit jen jedním směrem a mají malou odrazovou plochu.
JInak se vyrábí "futro" pro led pásek (metráž) a je to pak jako cokoliv.