Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED žárovky - má je někdo z vás?

Chtěla bych se zeptat jestli někdo z vás nemá zkušenosti s těmito žárovkami. Jaká je jejich svítivost a tak, prostě použití v interiéru. Abych pravdu řekla, zaujala mne jejich spotřeba, trvanlivost a s cenou to také není nejhorší. Navíc jim nevadí časté zhasínání jako klasickým úsporkám. Myslím třeba tyto: www.i4wifi.cz .
Na netu jdou samozřejmě sehnat i levnější, odkaz dávám jako příklad.

Trochu jsem se o to taky zajímal a zjistil, že svítivost toho není tak dobrá, aby se to dalo běžně použít v místnosti, je to dobrý tak do chodby, nebo možná na záchod.
Blikání by jim vadit nemělo, samotným diodám to nevadí vůbec, ale nevím, jaká je uvnitř elektronika.

Ty "normální" LED žárovky do 10W jsou tak někam na schody nebo před barák, aby se návštěva nepřerazila, rozhodně to není na to, aby od toho bylo vidět. Vyšší výkony jsem neměl v drápech, leč pochybuji, že při tom půjdou číst noviny. Já mám LED lucerny na dvoře za barákem (spínané tmou), aby se tam dalo v noci projít a nenabořit čenichem do bordelu, co se nachází na všech venkovských dvorech. Vidět je od toho rozhodně kulový.

TO Prasak: Elektronika v tom nebývá, jen trocha odporů.

ja dal dve bodovky ydo koupely misto halogenek 2x50w. misto 100w tak spaluju asi jen 4 ale to svetlo se nevyrovna. jeste to jde v noci kdyz je uplna tma, ale ve dne kdyz sou otevreny dvere to moc neprisviti. rozhodne by ses pri tom nenamalovala, ale na umyti zubu a nasypani prasku do pracky to staci. rozhodne se v tom obchode nech zavrit do tmavy komory a rozsvit si tu zarovku at vis co te ceka.

Potvrzuju názor předchozích. Švára si na zkoušku pořídil jednu LED bodovku do podhledu. Kužel namodralého (oproti klasickým bodovkám) světla, dobré tak aby se člověk nepřerazil v jinak temné místnosti.
Kdybych neměl v obýváku "zhášecí" vypínač pro moje ranní vstávání v 5.30, kdy mi mozek a oči bootují asi tak deset minut a normální žárovka by mě zabila.... tak potom bych o jedné LEDce uvažoval právě pro tento "nouzový" účel.

tak si tam dej usporný 18 wat ty dýváj světla dost doporučuju rendl energy a , vydržej několik let. Ale myslím si že led bude svítit taky dobře ale od těch 7w nahoru, takže otázka uspory je sporná.

Takže dneska mi přišli mou obejdnané led žárovky objednal jsem si jich 5 ks do koupelny záchodu a chodby.
Sice jedna stála 400kč ale fakt to svítí SUPER!!
Až jsem žasnul;-)
Necahl jsem si od chlapíka poradit, super mi to vysvětlil jak lumeny tak kelviny atd co kam ....

Kdyby to někoho zajímalo tak je to na http://www.svetzarovek.prodejce.cz/index.php?strana =podkategorie&moreinfo=2249&ak=8&PHPSESSID=7687c21c 831f17cdce296ca83bad375e

Já jsem ten chlapík, co poradil. Zkusím Vám to tu trošku vysvětlit. Hlavní rozdíl je v tom, jestli chcete mít čistě bílé světlo nebo teple bílé světlo jako u klasických halogenů.(Bílá má při stejném výkonnu asi o 10-20% větší svítivost. Z těch bílých doporučuji co si kolega objednal, jsou asi s největším výkonnem v této cenové kategorii. Z teple bílých doporučuji tyto: http://www.svetzarovek.prodejce.cz/index.php?strana =podkategorie&moreinfo=2248&ak= Cena je sice vyšší, ale mají úplně totožné světlo jako klasický 35W halogen a spotřeba pouze 3W. Hodně se také prodávají 48 led žárovky, ale tam to není tak úžasné, jako u těchtoo ostatních. Životnost většiny diodových žárovek je minimálně 30 00O hodin, což je při 10-ti hodinovém svícení denně asi 16 let. Pokud člověk chce dobrou žárovku, je potřeba hold trošičku investovat. Co jsem zatím propočítával, tak pořizovací cena žárovky se vrátí do 10 měsíců svícení. Elektřina bude pořád dražší a dražší. Půl baráku mi zdobí LED žárovky a již jsme také vybavili kompletně jednu prodejnu s brýlemi, která z původních 38 tisic za rok snížila náklady na 3600kč při pořizovací ceně žárovek asi 12000Kč. Kdokoli budete chtít poradit, tak klidně napište sem nebo na email: svetzarovek@seznam.cz . Budu se snažit odpovědět na všechny dotazy.

z původních 38 tisic za rok snížila náklady na 3600kč

No prave, diky takovejm mame tu elektriku furt drazsi. Nekde ten CEZ ty penize nahrabat musi. :-D:-D:-D

No ja mam vsude dany ty "zarovkovy usporny zarivky" a spotreba je 10-15W, tak to uz takovej rozdil neni a tyhle usporny dneska clovek udela pod stovku. Zrovna jsem kupoval 12W (cca 75W noralni zarovky) a 70Kc.

MNooo, s tim Čezem je to sice objektivní názor, ale něco pravdy na tom taky je no.
Ono zase Diodová žárovka je o polovinu úspornější, jak úsproná. Nehledě na to, že didová má životnost minimálně 30 000 hodin oproti úsporce, která má max 3000h. Takže v trvanlivosti se ti jich tam vejde 10 a když píšeš, že dáš za úsporku 70kč, tak za celou dobu životnosti diodový žárovky by jsi jich koupil 10, což ti nakonec dá 700,- a za to už máš pěknou diodovou žárovku, která ti bude mít spotřebu o polovinu menší, než úsporka. Nehledě na to, že úsporná žárovka začíná být úsporná až po nažhavení plynu, což je tak 2 minuty určitě, takže se stává úsporná až po téhle době. Přitom diodová má konstatní spotřebu po celou dobu svícení.:puff:

No asi mas pravdu.

Az mi odejdou ty usporny, tak pujdu do diodovejch.

Jak je to vlastne s nutnosti luminoforu ?

U normalnich zarovek zapotrebi nebyl, zalezelo, jak moc si chtel clovek rozptylovat svetlo, ale usporny zarovky luminofor mit musi, to je jako zarivka - bez luminoforu to kazi oci.

Nektery usporny uz maji luminofor na sobe - to je kdyz to nejsou trubicky, ale vypada to jako obycejna zarovka, akorat to je bily, ne pruhledny. (pro ty co neznaj)

No ale dost lidi (napr mi rodice) to nechapou a strkaj vsude usporny bez luminoforu, ze je z toho lepsi svetlo a lip videj. Tak kdyby ty LED nepotrebovaly luminofor, tak by to bylo pro takovy jako mi rodice vhodny. :?:

Luminofor je nutnost u zářivek (úsporek). Výboj nevyzařuje viditelné světlo, to mimo viditelnou část spektra se musí na viditelné převést právě luminoforem, který po ozáření UV paprsky vydává viditelné světlo. Klasické žárovky nic takového nepotřebují a nemají, max. mléčné sklo pro rozptýlení paprsků. LED diody fungují zase na úplně jiném fyzikálním principu a žádný luminofor tam potřeba není.

čím míň toho vím, tím jsem si víc jistý ;-) :

samozřejmě že se u led využívá pro svícení luminofor, viz např. http://www.fotonmag.cz/vyrobci-led/intematix-preds tavuje-luminofor-s-cri-98/

nebo jak byste řešil pane, zda led dioda bude mít světlo "white" nebo "warm white" http://www.ebay.com/itm/E27-15W-60-LED-5630-SMD-Wh ite-Warm-Energy-Saving-Corn-Light-Bulb-110V-220V-/ 130896538275?pt=US_Light_Bulbs&var=&hash=item1e7a0 aaaa3 - to se právě řeší luminoforem !

Mám velké zkušenosti s Led žárovkymi. Nechal jsem si vyměnit celý byt a ted mám roční úsporu pře 1200kč.
návratnost mám vypočítanou cca na 1 rok, záleží na místnosti ( obývák a kuchyn a dětský pokojík) je výrazná úspora.

více informaci jde získat na odkaze: Pokud máte zájem o placenou reklamu, je tady ceník. (karel)

No já jsem LED žárovky (zatím) zavrhnul, ale jednou možná, až to nebude slepenec z množství malých diod.
Ale zaujal mně jiný zdroj světla. Zatím jsem to nevyzkoušel, ale jeví se to zajímavě. Jsou to LCD (s displejem nic společného:-)), úsporky se studenou katodou.
Uvádí se dobré barevné podání, účinnost jako LED, stmívatelnost, životnost větší než běžné úsporky, okamžitý start a téměř nekonečný počet zapnutí.
www.aussmak.cz

Za poslední rok jsme měli spotřebu 3,5 MWh, bývá to i více. Proto jsem se loni na podzim zbláznil a nakoupil v Lidlu LED žárovek za 2000, především 3W s intenzitou světla 250 lumenů. O teplotě světla 3000 Kelvina uvádějí že se jedná o teplé světlo - raději bych bral 2700 K ale i tak je to v pohodě. Příklad svítivosti - jednu jsem dal jako venkovní na osvětlení dvoru a všem co tam bydlíme připadá že máme dvůr osvětlený více než dosavadní 40W žárovkou. Pak jsem dokupoval o měsíc později 5W LED žárovku na chodbu místo 60W žárovky a 10W LED místo 23W zářivky do kuchyně - ve všech případech je (subjektivně) osvětlení místností větší než bylo. Faktem je že ty 5W a 10W LED svítí jen dolů, strop je osvětlen jen odrazem :-) . Letos jsem už jen doplňoval dalších několik LED. Nepočítal jsem kdy se to zaplatí, ale udávaná životnost 25000 hodin mi připadá dostačující, a pokud místo spotřeby 23W (ekvivalent žárovka 120W)/60W/40W mám svítidla o spotřebě 10W/5W/3W myslím že očekávaná spotřeba by mohla být nižší.

Vyzkoušel jsem ty, které tak před měsícem nabízeli v Penny. Jednalo se o nějakého číňana 3,5W a 4W. za 130 a 150Kč teplá bílá.
Koupil jsem na zkoušku 2ks, protože už delší dobu plánuju vyměnit bodovky v SDK podhledu (strop osazen ve 2 místnostech po 8 ks 30W halogenek). Hlavně kvůli spotřebě a produkovanému teplu.

Docela mě výsledek potěšil. Subjektivně jsem měl pocit že je z nich více světla. Zkrátím to. Ve finále jsem vyměnil všech 16 ks za 4W potvory (jedna byla vadná-reklamováno) a teď čekám jak rychle začnou chcípat. Světla je z nich určitě víc, hřejí o poznání míň. Za mě teda hodnotím kladně.

No, ekvivalentem 120W zarovky je tak 33W usporka, a ty 25W LEDka. Chce to nekoukat na reklamni porovnani, ale na hodnoty svitivosti.
Vzal jsem to podle googlu, co vypliv prvni:
120W(bohuzel halogen, klasika uz neni ani na prvni strance):2250lm
23W usporka: 1450lm
10W LED: 810lm
A to proste neni to samy.

800lm maju nejake 8W LEDky tusim (//edit: a sorry, 10W mas pravdu). Ale musis si aj uvazit ze co chces mat osvetlene, bezne LED svietia len jednym smerom (max 180stupnov) takze tych 800lm mas koncentrovanych do polovice priestoru, t.j. zda sa ti to ako 2x silnejsie svetlo. na rozdiel od beznej ziarovky ktora svieti aj "do neba". V miestnosti je to sice neprirodzene ak je strop tmavy (mne osobne to vadilo preto som potom kupoval 360stupnove specialne LED ziarovky), ale ak to niekomu nevadi tak si vystaci aj s 8W LED
P.S> kvalita farebneho spektra neni idealna (malicko to skresluje farbu objektov), ale da sa to akceptovat.

Já osobně s tímto druhem led žárovek zkušenosti nemám.
Koupil jsem si ty nejobyčejnější ledky co byli zrovna v akci a bodovka mě vyšla na 63kč-4w a ledka na 125kč-8w(ta svítí asi jako 60w zářovka) v porovnámím s předchozí žárovkou.
Uspora je velmi znatelná z mých 740w v klasickych zárovkách na 50w v ledkách to značí za hodinu svícení mám usporu cca 4kč x 2 hodinky denně x 365 dní v roce = 2900kč doma za rok

Koupili jsme místo 40w bodovek v závitu E14. Jedna LED má 1,5W, druhá 3W - ta první je spíš iluminační, matná, druhá je bodovka.
Ta slabší toho moc nenasvítí, ale hodí se nám pro noční šichty u přebalovacího pultu:-)
Silnější LEDka tu 40W bodovku řekl bych plnohodnotně nahradí.
Kupovali jsme v číně přes dx.com

Mám , jen nesmíš kupovat ty nejlevnější s takovyma těma hlavičkama a na aukru strašně se kazí měl sem pravě z Aukra co nejlevnějši na zkoušku a po měsici začla žarovka blikat pak svítila jen půlka a nakonec sem jí vyhodil.

Pak sem si řek že do toho něco investuju a koupim kvalitu se zarukou. Koupil sem naodstraněno komerční sdělení (Kurt) a sem v pohodě dneska už mám ledky v celém baráku, spotřeba ještě nižší než udávají na webu a zdá se mi že svítí ještě více než adekvátní náhrada běžné žárovky podle tabulky kterou tam mají. Jinak sou tam i nějaké povídání tak si to přečti ;)
Samozřejmě dá se koupit i levněji , tenhle obchod mi doporučil kamarád a už na jiném nekupuji sem maximálně spokojen.

To je pravě proto že jste koupil špatnou barvu kolego nejspíše máte tzv. cool white tedy studeně bílou , tato žárovka emituje světlo které je stejné jako denní světlo , proto se zdá že žárovka málo svíti.

Proto doporučuju kupujte jen žárovky warm white tedy teple bílá. tady o tom mají napsáno:
odstraněno komerční sdělení (Kurt)

Osram jsem koupil už před někdy 3 roky v akci za 500,- dal jsem jí do koupelny kde mám vedle sebe 3x koule, ve dvou mám 100W žárovky. Když se podívám jak svítí tak svítí všechny skoro stejně, když nechám svítit dvě, jednu LED a žárovku tak se zdá že je to taky stejný, ááále jakmile tu 100vku povolím a nechám svítit jen tu LED tak nevidím ani kde je bílá vana, když povolím LED a nechám jen tu 100vku tak vše žáří ...

Uz to tu zaznelo viackrat, znova to zopakujem: ked kupujes svetlo mas si pozerat kolko to ma lumenov (lm). Ked chces nahradu 100W tak to musi mat vyse 1200 lm. Nahrada 60W je nejakych 800lm, nahrada 40W nejakych 500-600lm. Okrem toho si treba vsimat uhol svietenia a farbu svetla (farba podobna ziarovke je tepla biela 2700-3000K)
Takze co si to kupil a kolko to ma lumenov? Ked si kupis nejaky srot s 50lm ked na trhu su aj 800lm, a myslis si ze tym nahradis 100W ziarovku tak to neni vina LED, to je potom vina blbosti kupujuceho.
(a P.S. typicky dnes osramy a philipsy maju slusne svietivosti a uhly aj farbu svetla, a udaje na obale su realne, takze plati aj ze ak kupujes nejaku noname cinsky srot, tak cinan moze pisat na obal nezmysly, alebo aj skapat to o pol roka, kdesto philips alebo osram moze drzat aj 10rokov).

Lumen, ne lux.
Ja som tych ziaroviek skusal uz aspon 20, ptz som rozne testoval a porovnaval, tak preto mam na to odpoved. Sledujem LED ziarovky uz vyse 3rokov jak ide vyvoj a viem aj jake boli LED predtym ptz sa uz 30rokov venujem el.tech.
Vacsina z tych ziaroviek co som kupil sa pouziva a spokojnost (jedine jedna samsung ma nejake divne svetlo tak tu nepouzivam :)

Nooo, LED, neznesiem ani LED podsietenie na monitore a tam si fakt dali záležať na namixovaní teploty

Najlepšie je zatiaľ zvoliť vyčkávaciu taktiku, ešte to hodne popracovať aby to bolo akceptovateľné do obytného priestoru. Marketing tlačí kaleráby do hláv, ale zatiaľ je to odporný humus.

Dovolim si nesouhlasit , je duležite koupit kvalitní žárovky které mají dobré podání barev.
Měl sem žarovky z Ebay ,Aukra i některých prodejců v čr , některé byly lepší některé horší , některe katastrofální.
Nakonec sem narazil na eshop ja som narazil aj na ine (MM..) který mi doporučil známý kde sem koupil prvně jednu žárovku na otestováni (jako všude jinde) a když jsem zjistil že to sviti opravdu jako klasické žárovka tam už jsem nevahal a postupně koupil do celého domu.
Ještě přemýšlím nad LED zářivkami ,ale nejsem plně rozhodnut.

LED zářivku jsem taky nezkoušel, a ani neviděl, jenom se domnívám že osvětlení bude i jen z jedné strany pro tělesa která mají svítit jen jedním směrem a mají malou odrazovou plochu.
JInak se vyrábí "futro" pro led pásek (metráž) a je to pak jako cokoliv.