Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samolepící tapety-dolepení

Právě jsem dokončil polepení skříně ale mám problém s tapetami na krajích(záhyby),kde tapeta nechce moc držet a sem tam se odlepuje, potřeboval bych poradit jestli je možno použít nějaké lepidlo,nechci se do něčeho hrnout abych svou práci nezkazil a nepoužil nějaké,které mi tapety rozleptá!
Dále mám vytapetovanou místnost pap.tapetami a mezi podlahou a potap.zdí mám asi 5cm rantlík,kterej mám přelepený samolepící tapetou a tento spoj papír-plast chci přelepit přechodovou papírovou okrasnou páskou,rovněž,jaké lepidlo je nejlépe použít?Díky

problém s tapetami na krajích(záhyby) - nikdy nedelam, na kraji to uriznu, a pokud je potreba za zahybem pokracovat tak se snazim co nejplynuleji navazat. Ale jakmile se udela zahyb (o 90 stupnu :-D:-D:-D klasika), tak to proste drzet nebude.

Tekuté hřebíky v kartuši. Nebo chemoprén (ten nový, bez toluénu!). Ty samolepící potvory se v záhybech prostě odlepují vždycky. Doporučuji to spíš něčím olemovat. On se ten vixlajvant té samolepící tapety je nějaký živý a chce se narovnávat i přes přilepení. Na krajích co jsou rovné se zase ráčí scvrkávat a též se otlemuje.

Když už se tu řeší polepení skříně, tak se zeptám - dá se nějak nabarvit lamino? Nebo ho musím polepit samolepkou, popř. normální tapetou?
Plocha skříňky, kterou chci polepit, má totiž cca 6 metrů čtverečních, a při ceně kolem 100 Kč za m2 samolepky by mě to vyšlo celkem draho...
Díky