Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto pražce...

Chtěla jsem se zeptat zda někdo z vás tady na fóru neví o nějakém větším množství pražců..:puff:Máme obrovský pozemek na horské samotě a kůly ze železa by vypadaly fakt ošklivě..Dávali jsme tedy kůly do země opálené,ale po třech letech nám stejně vyhnili..Jediné co nás napadlo aby to drželo jsou ty pražce..Nebo někdo víte o jiném řešení??:puff:Děkuji moc...

na horske samote, to mate kolem dost lesu a drivi, takze nejaky drevo na primereny kuly se nejdu a prazce si udelate sami-proste je potrete poradne vyjetym olejem nebo asfaltovou impregnaci.

nebo si kolem louky postavte kamenou zidku ala irsko:-D

Udělat vlastní pražce. Z čeho byly ty kůly, co shnily? Smrkové, že. Použít dubové klády, napustit karbolkou (jestli se ještě sežene), jako jsou napuštěny pražce a vydrží dvacet let. Dneska se už najdou dřevěné pražce jen na nějaké, cikánama zrušené lokálce. Všude nyní dávají betonové pražce.

Obrovský pozemek na horské samotě je nádherná věc, ne tak ale když je obehnaný palisádou z promaštěných, promočených a prokálených pražců - tedy radím viz Rce. Opatřit dubové kůly, impregnovat podzemní část, nadzemní část impregnovat kulturněji a následně zasadit.

K původnímu dotazu:
Už vidím ekologický aktivisty, jak se věší na vaše pražce a tím protestují proti kontaminaci vaší půdy. V jakým území je ten pozemek? CHKO?
Vlastnit je fajn, ale ta starost a péče. Až to budete prodávat, tak nám dejte vědět ... Co na to obec? Jestli je to v turistický zóně někde u cest, tak by mohla mít zájem pomoci a zkrášlit. Třeba by na to šly "vyvýst" zlaťáky z EU ...
Nejlepší by byly betonový sloupky a nechat to porůst břečťanem.
;-)

Nepravidelně jezdím ... rychlíky to je sockoidní špinavý "rychlý" hlučný peklo i pro ty co v tom jedou. Mnohem lepší jsou nový patrový Elefanty. Ty jsou zase těžký, musí se s tím opatrně a vše hlídá elektronika. Až v ČR zkvalitní železniční dopravní prostředky, budu už na onom světě ... to snad dřív někdo uzákoní, že v obcích musí být kolem tratě silný monolitický betonový tunel. Naše banánová republika má co dohánět. To co si nechají líbit hlupáčci čecháčci by bylo v zahraničí podnětem, aby poškozovaní vykonali defenestraci na zodpovědných "zlatých místech".
Viz. srandoidní dřevěná zástěna, rádoby hluková mezi novostavbami a železniční tratí Pha-Kol před Nymburkem ... Dřív než začala hlukotěsnit, na těch pár prkýnkách, který instalovala za nekřesťanský peníze spřízněná firma, se podepsal zub času natolik, že je to jak seschlý děravý papír.
:-(

Ty sedíš dokonce v pilotní kabině? Jj, Elefanty se mi líbí. Někde jsem slyšel, že mají lepší elektroniku než slavné Pendolíno! Tak až projedeš z Prahy Počernicema, další zastávku mi stojí šofér Elefantu přímo před barákem (jednoduchý, dvojitá souprava je až v poli). Vlevo, čerstvě natřený na oranžovo. Tak hulákej, trub, pískej, vypouštěj páru...

Děkuju vám všem za vaše nápady,s tou impragnací je to dobrej nápad..Nevím teda kde vezmu 130 dubových kůlů,ale nějaké tvrdší dřevo jistě půjde..Pozemek máme 8800 metrů čtverečních,takže to jsou čísla spíš pro ty co vyhrávají ve Sportce:-D A obec teda opravdu nezajímáme,protože bydlíme 1,5km od lidí z obce..Takže jsou rádi když najdou v rozpočtu aspoň něco na nutný opravy toho co padá..:-D Kdyby někdo z vás ještě věděl něco víc o té impregnaci,tak si ráda nechám poradit..Co za impregnaci a jak dlouho to tam nechat namočený ty konce???Zatím děkuju moc pánové..:puff:

Tak jak je vidět,když se člověk začne o něco zajímat tak k němu řešení přijde samo..:-DSehnali jsme nakonec ty pražce,takže je dáme jako nosné kůly na plot a zbytek uděláme z půlkuláčků...Děkuji všem za rady,hezký den...:puff:

Přesně tak...Bude konec ožraných stromků od divé zvěře a už se nebudu bát vilných sousedů vracejících se z místní hospůdky..:-D:-D:-DMějte se krásně a děkuji vám všem za ochotu pomáhat a radit..Není to jistě náš poslední technický problém a poslední žádost o radu...:puff::puff: