Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Odhlučnění bytu v paneláku a praskliny ve spárách

Zdravím všechny, zajímalo by mě, zda by problém odhlučnění vyřešil sádrokartonový podhled s nějakou cca 5cm minerální izolací? Sousedi nad náma jsou v důchodovém věku, zřejmě trochu nahluchlí a mě už nebaví poslouchat jejich TV. Zároveň bych se takto chtěl zbavit stále praskajících spár mezi panely, neboť předchozí majitel původní žlábky něčím zadělal a v důsledku toho, jak panely pracují se neustále objevují prasklinky. Tyto praskliny jsou také na zdech, protože zde byly spáry zatmeleny také. Napadlo mě, že by se ty zdi daly také obložit sádrákem nalepením pomocí tzv. "buchet" přímo na zeď. Předem děkuji za názory.

Díky moc! Intuice mi to trochu napovídala, že je to divné. Jsem ráda, že se tím už nemusím zabývat. Nevím, ve které debatě to proběhlo - cosi o korku na zeď. Prosím, netušíte, zda to bude funkční? Chceme mít už klídek od sousedů z boku - televize. Zdravím Hemaho

Dovoluji si oponovat proti instalaci korku, neboť jak známo se jedná o lehký materiál a ten nemá valný vliv na zabránění prostupu zvuku. Rozhodně doporučuji použít těžké materiály (sádrokarton) v kombinaci s pohltivými (minerální izolace) a též si myslím, že tyto práce by měla provádět specializovaná firma na odhlučnění.

Velice se tu pletou dva termíny stavební akustiky.Průzvučnost (nedávno jsem to diskutoval s redakcí Dům a byt,oni říkají průvzdušnost)- a pohltivost stěn.
Na průniku zvuku má vliv jeho frekvenční charakteristika.Zvuky nízkého kmitočtu s e pohltí v materiálu větší hmotnosti a vyšší kmitočty zase ve vlánitých,či komůrkových systémech.Takže je tu kombinace,kterou jsem popsal v minulém příspěvku.A pohlcení zvuků,které vydávají naše zdroje,tam se uplatňují ty obklady stěn pórovitými materiály,děrované členité a měkké desky.Také plastické tapety zlepšují akustiku místnosti.Tady už přichází v úvahu i ovlivnění pohody v bytě.
JABRAKA

Dobry den, take resim odhucneni bytu, konkretne stropu - nad mou loznici stoji sousedova stara lednice, ktera piska :-(. Mohl byste mi prosim, vysvetlit jake kmitocty ma lednicka - nizke, nebo vyssi ? Velice bych podekovala za Vasi odpoved na muj mail: marketaruzickova@seznam.cz. Dekuji, Ruzickova.