Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ocelova vaznice

Projektant me do krovu nakreslil dve ocelove vaznice. Tedy profil U18, celkem toho vychazi cca 50 metru U profilu. V skladu hutniho materialu to nacenili na 40000Kc. :-?:-?:-? Nevite nekdo, jak a kde to sehnal levneji? :i: DEKUJI

Ahoj, dum ma pudoris do T, jsou to dve strechy do A otocene proti sobe o 90 stupnu. Ta cast domu, kde jsou vaznice ma pudorys cca 12x10, delka jedne vaznice je cca 12.5m. Jedna se o rekonstrukci starsiho domu(1950), kdy misto pudy bude obytny prostor(tri mistnosti....). Divali se na to dve firmy a obe tvrdi, ze bez ocelovich vaznic to nepujde. Nebo, bych musel mit podperny sloup v mistnostech a vystuzit podlahu pod stoupem. Tak nevim, zitra jdu jeste za jednim tesarem. dekuji

Jojo, tak to vám ty firmy nelžou. Když se ještě vrátíme k Sanchovu obrázku a já ho šoupnu rovnou sem,

[http://www.pozemni-stavitelstvi.wz.cz/obr_pos/image pos165.gif]

zjistíte, že se plná vazba staví vždy po každém čtvrtém páru krokví, v obrázku kotované 4 metry. Pokud tedy chcete uvolnit prostor pro podkroví, pak se bez ocelových vaznic skutečně neobejdete. Už-už jsem chtěl poznamenat, že na 12,5m bude U180 žalostně málo, ale naštěstí jsem si všiml že potřebujete 50m. Z toho usuzuju, že budete vyrábět uzavřený svařenec a s tím se spokojím.

K ocelovým vaznicím existuje ještě varianta, jak se vyhnout plným vazbám. Zrovna jsem to dal namalovat tErmitovi. Za chvíli sem hodí obrázek. Jedná se opět o ocelový svařenec, vsazený mezi krokve a na něm pak budou osazeny dřevěné vaznice. viz. obrázek od tErmita