Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ocelova vaznice

Projektant me do krovu nakreslil dve ocelove vaznice. Tedy profil U18, celkem toho vychazi cca 50 metru U profilu. V skladu hutniho materialu to nacenili na 40000Kc. :-?:-?:-? Nevite nekdo, jak a kde to sehnal levneji? :i: DEKUJI

co to mas za strechu?
bejt tebou tak ty plany strechy rozposlu nekolika firmam zabyvajicim se stavbami krovu at ti udelaji cenovou nabidku - nektere to delaji i s vlastnim navrhem krovu - ze to sami spocitaji a reknou jestli tam je to zelezo nutne. a budes mit cenovou nabidku na cely krov.
ale stejne ta strecha musi byt zverstvo jestli tam bezpodminecne musi byt ty Ucka.

Ahoj, dum ma pudoris do T, jsou to dve strechy do A otocene proti sobe o 90 stupnu. Ta cast domu, kde jsou vaznice ma pudorys cca 12x10, delka jedne vaznice je cca 12.5m. Jedna se o rekonstrukci starsiho domu(1950), kdy misto pudy bude obytny prostor(tri mistnosti....). Divali se na to dve firmy a obe tvrdi, ze bez ocelovich vaznic to nepujde. Nebo, bych musel mit podperny sloup v mistnostech a vystuzit podlahu pod stoupem. Tak nevim, zitra jdu jeste za jednim tesarem. dekuji

Jojo, tak to vám ty firmy nelžou. Když se ještě vrátíme k Sanchovu obrázku a já ho šoupnu rovnou sem,

[http://www.pozemni-stavitelstvi.wz.cz/obr_pos/image pos165.gif]

zjistíte, že se plná vazba staví vždy po každém čtvrtém páru krokví, v obrázku kotované 4 metry. Pokud tedy chcete uvolnit prostor pro podkroví, pak se bez ocelových vaznic skutečně neobejdete. Už-už jsem chtěl poznamenat, že na 12,5m bude U180 žalostně málo, ale naštěstí jsem si všiml že potřebujete 50m. Z toho usuzuju, že budete vyrábět uzavřený svařenec a s tím se spokojím.

K ocelovým vaznicím existuje ještě varianta, jak se vyhnout plným vazbám. Zrovna jsem to dal namalovat tErmitovi. Za chvíli sem hodí obrázek. Jedná se opět o ocelový svařenec, vsazený mezi krokve a na něm pak budou osazeny dřevěné vaznice. viz. obrázek od tErmita