Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem protékající záchod

Dobrý den, můžete mi někdo poradit, jak se mám zbavit protékajícího splachovače ze záchodu Jika? Je to 5 let staré, chtěla jsem nefungující splachovač vyndat a do nádržky na vodu dát nový. Ale ne a ne tu potvoru dostat ven. Předpokládám, že původní zařízení je podobně řešené jako to, které jsem nyní koupila od firmy AlcaPlast typ A2000), tudíž, že se spodní část do dna nádržky zašroubuje. Šroubuju, tahám, ale ani se to nehne. A nádržku sundat nedokážu, jeden šroub je zarezlý a nemám dost síly ho vyndat. Moc a moc děkuju za radu. Karolína

Vlastně stačí vyměnit ten vypouštěcí mechanizmus. Ten původní vyhodíš, a místo něj tam napevno a natěsno připojíš pružnou, nejlíp varhánkovanou, gumovou hadici. Ta musí vést nad hladinu vody. K ní se přiváže špagátek a povede se přes kladku, a to tak, aby při zatáhnutí hadici ohnul a potopil její konec až na dno nádrže. Jednoduché, a funkční po mnoho let bez oprav:)

Zadej si hledat vrapovaná hadice, možná by to šlo zbastlit. Ovšem experimenty na používaném wc by asi byly k po*rání.
Onehdy jsem "bydlel" několik hodin na hajzlíku a hledal kudy protéká. Vyměněno kde co a pořád trvalý lehký únik.
Nakonec to teklo v místě, kde je do dna nádrže vsazena/vlepena přepadová trubka. Medvědí lejno to za 5 vteřin vyřešilo.
Zajímavou pikoškou byl problém s kombi wc, kde zůstával viset ten gumový balonek.
Závažíčka nepomáhala. Celý problém byl v průchodu táhla balónku plastovým dílem.
Stačilo převrtat dírku pro táhlo o 0,1mm a bylo vymalováno. Ono se to tam zadrhávalo.