Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polystyrenové obklady

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s obložením stropu.
Při rekonstrukci našeho hodně starého vepřovicového baráku jsme si nechali poradit od různých "odborníků" a tak, když jsme si nechali dělat pokojíčky v podkroví ze sádrokartonu, řemeslníci onen sádrokarton přišroubovali přímo na trámy. Po 10 letech dřevo stále spolehlivě pracuje a tak v pokojíčkách a na chodbě máme popraskaný sádrokarton, který se rozestupuje ve spárách.
Na novou rekonstrukci nemáme peníze, abychom stávající sádrokarton strhli a udělali rošty. Uvažovali jsme také o obložení palubkami, ale prostory by se tím opticky zmenšily a také bychom ztratili plno světla, kterého je tam i tak málo.
Schůdou variantou jsou pro nás polystyrenové obklady. Poradíte mi, jak je namontovat, aby zakryly díry ve spárách, aby se časem také nerozestoupily, jestli pod ně použít nějakou tepelnou izolaci nebo jsou samy o sobě izolující ap.
Děkuji za všechny odpovědi.
Přeji hezký den.

Děsí vás ty praskliny?
Myslím to tak, zda pochybujete o statice zdí/příček?

Je to rozpraskané na nosných zdech nebo jenom na příčkách?

Určitě je dobré dát k dispozici detailní fotky i fotky celých stěn.
Uveďte k fotkám rozměry prasklin a jak se chovají v čase.

Je k domu nějaká dokumentace?
Měl dům více majitelů a vy nevíte, kdo s tím co kdysi dělal?

Je ten dům v těsné blízkosti silniční komunikace, kde jezdí nákladní vozidla, nebo v těsné blízkosti železniční trati? Stav komunikace je jaký?

Obvodové zdivo nepraská, myslím si, že je problém ve špatném provedení toho sádrokartonu.
Dům postavili Němci cca před 200 lety. Po odsunu po 2. světové válce ho koupil děda v rámci osidlování Sudet. Starali se o dům tak, jak to tenkrát chodilo. V roce 1997 jsme dům rekonstruhovali. Zůstalo pouze obvodové zdivo, všechno ostatní se dělalo nové.
Jenže jsme byli mladí a hloupí a nechali jsme rekonstrukci na kamarádech, kteří slibovali rychlou a levnou rekonstrukci. Nachytali jsme se na naši naprostou neznalost a na slibovanou rychlost, protože jsme neměli kde bydlet.
Provoz je tu dle našeho názoru hustý ;-), neboť všichni v ulici mají aspoň jedno auto a s ním jezdí. Jinak před 20 lety tu projelo maximálně jedno auto za den. Takže provoz tu opravdu není velký.

Příčky jsou postaveny z ytongu, stropy a šikminy jsou ze sádrokartonu, štítová zeď je zděná z cihel.

Pozval bych pár sádrokartonářů ať to zkouknou a navrhnou řešení a dají cenovou nabídku. Z toho budete chytřejší.
Pokud lepit polystyrenové desky, tak jedině tak, aby "nezáplatovaly" přes praskliny. Tzn. lepit vždy na jedné straně ... otázkou je jak to bude s umístěním desek vycházet a jak to bude vypadat.
Osobně bych polystyrén nedával. Vy potřebujete zjistit příčinu, proč to tak pracuje. Zamaskování situaci neřeší.

Dobrý je tmel Vario od Rigipsu.
http://www.rigips.cz/pages/customerService/literatu re/srcData/s7.pdf
Stále však nevíme podrobnosti k prasklinám ... doložte fotky a rozměry prasklin.