Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodní sklo

ahoj kamos me bombarduje s dotazama na vodni sklo, tady se moc neprobiralo tak se zeptam odborniku :-)

1. proc se dava do betonu Vodní Sklo.
2.kolik asi kdyz uz ?
3.VS do samotove malty ?
4. samotova malta -rozmichat s vodou a pridat VS, nebo rozmichat jen s VS?
5. kolik VS do te malty? ridsi, nebo hustsi maltu? zdeni udirny a krbu.

jo a je dost nervni :x: tak kdyby nekdo odpovedel a nedelal si z nej srandu budu rad :-D

1. nedává
2. viz bod 1.
3. ano
4. logicky do vody a pak do malty
5. podle návodu. podle gusta zedníka

Do betonu se vodní sklo nedává, není proč. Sice pamatuju že jsme někdy před 20 lety betonovali podlahy v chlívcích pro prasata, kde se ale používala místo betonu jakási směs, tuším že se to snad jmenovalo "Boxit" nebo tak nějak ale nejsem si jist. No a do toho materiálu se tedy vodní sklo přidávalo. Dnes už je ale dostupnost materiálu a stavební chemie někde úplně jinde, tak myslim že domácké experimentátorství pozbylo smyslu.
Do šamotové malty se VS přidávalo a myslím, že snad i dnes. Pak věřím že pokud koupím šamotovou směs, dočtu se v návodě jak míchat a kolik čeho přidat.
Jinak na téma krbu jsem teď vygooglil docela zajímavý link : K R B - plánky, rady, návody

Až mi nějaký chytrák vyčte,že odpovídám po letech,tak pro ty,kteří si poradnu pročítají jen ze zájmu.Zase jsou jiní chytráci,kteří vyčítají proč si to nenašel ,že už to tady bylo několikrát.Jinak v návodu na výmazovou šamotovou maltu je doporučeno přidat vodní sklo pro zvýšení pevnosti,když něco nevíš,tak mlč.