Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto likvidace sršňů

Zdravím kutily.
Na chalupě se mě usadili na štítu mezi vyzděním a dřevěným obložením dvě hnízda sršňů. Hnízda jsou téměř u hřebene střechy, tak že se tam dá dostat jen obtížně (když je člověk rozdráždí tak pravděpodobně spadne z žebříku :x:). Přes zimu asi většina sršňů zmrze, ale královna to asi přežije.Poradí někdo jak se jich zbavit ?

Neměli jsme sršně, ale vosy. Pěkně v rohu pod střechou, přesně nad ložnicí. Dokud bylo léto, pohoda, lítaly venku, ale když nastal podzim, nastalo nám peklo. V ložnici máme dřevěný strop, ty mrchy se prokousaly a každý den mě doma čekaly na zemi stovky vos v posledním tažení. Bylo to neuvěřitelné, ať jsem dírky záplatovala jak jsem chtěla, ty potvory si prokousaly jiný. Dvě lopatky denně jsem jich zametla. Hnízdo bylo špatně přístupné, nenašli jsme způsob jak tak vlézt a odstranit to dokud byly aktivní. Copak vlézt tam šlo, ale nevím jak by dopadl případný úprk v poloze plazmo vzad. Čekali jsme do zimy, když to přestalo padat a pak jsme to konečně vyšťourali. Bylo toho přes půl popelnice! Myslím, že sršni budou na tom podobně, měli by na zimu vychcípat, pak se to pokuste dát pryč. Případně to místo napráškujte Biolitem. Nám se už zpět nevrátily a říkám upřímně zaplať Pánbůh.