Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto likvidace sršňů

Zdravím kutily.
Na chalupě se mě usadili na štítu mezi vyzděním a dřevěným obložením dvě hnízda sršňů. Hnízda jsou téměř u hřebene střechy, tak že se tam dá dostat jen obtížně (když je člověk rozdráždí tak pravděpodobně spadne z žebříku :x:). Přes zimu asi většina sršňů zmrze, ale královna to asi přežije.Poradí někdo jak se jich zbavit ?

Vydržet cca do konce října a pak už to bude boj pouze a jen s královnou, která jediná přežívá.
Metod jak hmyz znehybnit či zahubit je několik (éter, CO2, schlazení, nejrůznější komerční přípravky), já bych vám ale rovněž doporučil obrátit se na odborníky. Sršně mají sice jed 15x slabší než včely, ale když se na vás vrhnou, moc vám to nepomůže.

O to jsem se zajímal taky, máme nový domek a někudy nám zalezli pod tašky. Hasiči ti je sundají, jen když budeš mít osvědčení, že jsi alergický na bodnutí. Jinak si musíš zaplatit odborníky nebo si poradit sám.

Pošli tam nějakýho motorkáře v kožené kombinéze a v helmě, ten by tam mohl fouknout Raid, funguje na ně pěkně (ale nemělo by se to, sršeň je chráněný).

Anarchist by nám mohl sdělit přesné datum, kdy v říjnu, abys tam náhodou nevlezl o den dřív :-)

Dělá se tyč s držákem na sprej a stříkání se ovládá přes páčku provázkem. Neměl by být problém to zbastlit. Nejjednoduší je počkat až vymrznou. Ten údaj z odkazu o velikosti 25mm mě rozesmál. Autor asi nikdy neviděl sršně.
Jen pro info: vosy mají šedý papír na hnízdě, sršně hnědý. A pozor, na rozdíl od vos jsou aktivní i v noci.
Jestli neobtěžují, žij a nech žít.

Mě se osvědčil vysavač -Přivazat k ráhnu ústí hadice k výletovému otvoru,nejlepe s plynulou regulací a vyhodit z něj všechny nepotřebný filtry aby se nepřehříval..
musí se to opakovat par dní po sobě líhnou se další Spray na lati s provazkem je rychlejsí pokud je hnízdo volně přístupné

já teda nevím, ale nám se dostali v chatě pod lištu okna cca ve výšce 5 m a dostadi se mezi vnitřní a vnější zed chaty.Manžel vystříkal několik sprejů a bohužel se sršňům dařilo pořád dobře...Vyřešil to manuální likvidací....číhal se záclonou na hlavě a v maskáčích na okně a každou pěkně plácl plácačkou na muchy...3 měsíce už se tam žádná neukázala....

Neměli jsme sršně, ale vosy. Pěkně v rohu pod střechou, přesně nad ložnicí. Dokud bylo léto, pohoda, lítaly venku, ale když nastal podzim, nastalo nám peklo. V ložnici máme dřevěný strop, ty mrchy se prokousaly a každý den mě doma čekaly na zemi stovky vos v posledním tažení. Bylo to neuvěřitelné, ať jsem dírky záplatovala jak jsem chtěla, ty potvory si prokousaly jiný. Dvě lopatky denně jsem jich zametla. Hnízdo bylo špatně přístupné, nenašli jsme způsob jak tak vlézt a odstranit to dokud byly aktivní. Copak vlézt tam šlo, ale nevím jak by dopadl případný úprk v poloze plazmo vzad. Čekali jsme do zimy, když to přestalo padat a pak jsme to konečně vyšťourali. Bylo toho přes půl popelnice! Myslím, že sršni budou na tom podobně, měli by na zimu vychcípat, pak se to pokuste dát pryč. Případně to místo napráškujte Biolitem. Nám se už zpět nevrátily a říkám upřímně zaplať Pánbůh.