Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV-naskočí obraz až za 25 minut

Dobrý den.
Mám cca 3 roky starou TV(Inspira).Poslední dobou se prodlužuje doba nastartování obrazu. Teď už se to vyšplhalo na 25 minut.Zkoušela jsem odebrat kryt a TV profouknout ale nepomohlo to.Nevíte někdo čím by to mohlo být? Za každou radu moc díky.

Tento zázrak techniky je zřejmě na odchodu. Inspiry jsou lákavé pořizovací cenou a vcelku hezkým obrazem. Zato mívají problém se slabším signálem.
U téhle se zdá, že nastal poločas jejího rozpadu a je žádoucno, abyste si na další tři roky šla koupit televizi novou ...
:-D

Co zkusit prohlídnout DPS? Není někde studeňák? Přeletovat spoje?
Pozor na vysoké napětí v TV po vypnutí! :x:

DPS = deska plošných spojů.
To je deska, na které jsou osazeny elektronické spučástky. Ty jsou přiletovány cínem. Někdy se stane, že již od výroby je nějaký letovaný spoj špatný a nebo to může vzniknout časem během provozu.
Je třeba mikropájky, cínu nejlépe s přísadou stříbra, šikovných rukou a dobrých očí.

Taky hlasuju za odbodí půstu bez televize ... je to úplně jiný život.
;-)

Nepovažuju pájku Sn62,5 Pb36 Ag1,5 za nějaký přepych. Běžně ji používám, vyplatí se připlatit si za ní.
Podstata dobré rady byla v tom, že tato pájka má nižší tepelný interval tavení = 179 ˚C.
Inspira - pofidérní DPS ... moc bych to neprohříval. Mnou uvedená pájka má výborný tavidlo. Krásně čistí spoj a ten vůbec neoxiduje.

Nemůžu předem vědět jak je dáma technicky sběhlá. Je na ní, jak s informacemi naloží.
Třeba s touhle radou půjde špičkovat k opraváři, který to doklepe "kopytem" a "obyč cínem" Pb60 Sn40 až se z toho odpaří měděný cesty ...
:-D