Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem beton

DD. Beton do zakladu, kupovanej nebo michat? Co jsem pocital tak vychazi michat (vychazi to levneji). Jedna se o cca 10m3. diky za nazory :i:

Diky za odpovedi, stejne jsem se rozhodl michat. Pisek mam za "na pivo", cement jsem koupil za plno. Kamen mam jeste po dedovi. A sily zatim mam dost. Vyhodou je, ze pisek,michacku a zaklady mam hezky vedle sebe. Dik za pripadne dalsi nazory. Jak se to micha? Tri lopaty pisku a jedna cementu? :i:

3:1 na lopaty, to bych tak na překlady. V návodech užívají váhový poměr, U míchačky na lopaty. Záleží taky na písku. podívej se sem,

http://www.pozemni-stavitelstvi.wz.cz/download-vypi s.php?sekce=12

je tam ke stažení prográmek pro betonovou směs, jestli ti to k něčemu bude, nezkoušel jsem to.
Normálně jsme dělali 5:1 na lopaty, když šel s kameny do základů do země. Na podlahu a věnec 4:1, překlady 3:1.
Jinak počkej na Spy.

Hotovo. Jestli spravne pocitam, dve a pul fury pisku cca 2tuny cementu, kameny, taky fura,kdyz zacali dochazet, tak jsme rozebrali i ohniste. Michacku jsme zapnul v 7 rano a vypnul v 10.30 vecer. Byli jsme jen dva ja a manzelka. :-p