Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodovodní hodiny

Zdravím.Nepodařilo se mi dneska dovolat na info linku SM vodovody a kanalizace, proto se zkusím zeptat tady. Potřebuji kompletně předělat přípojku na vodu ještě před hodinami. Zajímalo by mě, jaký je postup,určitě nemůžu jen tak porušit pečetě na ventilech :-p. Je také nutné mít z obou stran hodin zavírací ventily nebo stačí jeden?

Tak mám konečně předělanou přípojku s hodinami.Nakonec jsem si veškerou práci za hodinami musel udělat sám a po několika telefonátech a prozbách, že nemůžeme být kvůli dítěti dlouho bez vody, přijeli i s havarijní službou a vše zapojili.Ještě mě nezapomněli upozornit, že jedno plastové koleno stojí 200Kč x 3,vzali zálohu 500Kč a po patnácti minutách byli v tahu.Teď už jenom čekám na faktůru a doufám, že se vlezu do těch slibovaných 1000Kč. Doufám, že s vodárnami nebudu mít na dlouhou dobu nic společného....:.(

Tak ať si nechá vystavit fakturu a zbuzeruje je, pokud tam nebudou přesně rozepsaný položky. Až napíšou přesný typový značení kolen tak ať se podívá jaká je +/- běžná cena na trhu a řekne, že jim ty nekřesťanský prachy za to nedá.
Smlouvu s nima určitě uzavřebnou nemá, dal jen zálohu 500 Kč ...
:-D

Ano to se dá očekávat. Já bych ale takový gaunerský praktiky nepodporoval. To je jak ti vydřiduši co rozdávají za velký prachy kulatý razítka ... nemám je rád!

Jakým způsobem jste objednával? Je to někde písemně? Podepisoval jste něco?
Pokud by mi dali fakturu s položkami materiál, práce a bez podrobnějšího rozpisu, tak bych ji s uctivou prosbou o rozepsání všech položek vrátil k přepracování. To by člověk nevěřil, jak se dá daleko dojít se slušností a jak to k nepříčetnosti přivádí obzvlášť gaunery s mafiánskejma praktikama.
Nebojte se toho ...
:))

Tak mi byla dneska doručena faktůra. Je to docela pěkně rozepsané. Půl hodiny práce dvou montéru mě stojí 336 Kč.....tomu bych i věřil a možná jsem počítal i víc. Daleko více mě však stál materiál. Jeden kulový přímy ventil colový - 332Kč, ISO spoj koleno 3x - 194Kč + 9% daň. Plastové trubky ve faktůře uvedeny nejsou, zřejmě se nechtěli zabývat detaily. Nakonec mě celá úprava vyšla na 1400Kč. Není to nijak závratná částka a rozhodně nemám náladu s nimi řešit ceny materiálu v obchodě, které jsou podle mého laického názoru o 100% levnější.Hlavně, že už to mám zdárně za sebou. ]:)