Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kreslení linky na stěnu

Zdarec, slyšel jsem, že existuje nějakej linkovač na stěnu. Potřebuji udělat linku a netroufnu si podle pravítka. Může mi někdo poradit v kterém e-shopu takový linkovač zakoupit? Ať hledám jak hledám nemůžu nikde nic najít. Dík za případné informace8-)

Tuším, že když nám ve staré práci profík maloval kancelář, tak používal linkovač:
http://www.rollr.cz/katalog.php?&sekce=A&sel=7&sub= 7&nynisub=&nynisub2=&nynisekce=A
ty první dva na stránce. Je to takový naviják s dlouhým provázkem a světlou barvou. Na rohách se odměřila výška, natáhl se provázek,uprostřed se jako struna napnul proti zdi a pustil. Výsledkem byla úhledná světlá, přesně rovná čára, podle které malíř pak bez jediného zaváhání vystřihnul rovnou hranici malby. Musím uznat, že takhle perfektně vymalováno po jedné vrstvě barvy jsem ještě nikdy neviděl.

My tomu vždycky říkáme "brnkačka" - jiný název jsem ani neslyšel.
----
Problém s přechodem jsme doma vyřešili samolepící ozdobnou páskou. Malířská páska nešla použít vzhledem ke stavu štuku a přes brnkačku a ručním vylinkování se mi výsledek moc nelíbil - linka nebyla ideálně rovná.
--
Před použitím brnkačky a barvícího prášku bych doporučil brnknout jednou "na prázdno" a potom brnknout na zeď - linka bude hodně tenká bez "roztřepených" krajů.

Linka mezi stropem a zdí
Nachystáme si suchý provázek a přetřeme ho suchou křídou. Provázek napneme od rohu do rohu místnosti v požadované výšce a napnutím a puštěním provázku (jako tětiva luku) se křída obtiskne na zeď. Poté pomocí malířského pravítka a tenkým štětcem s dlouhým vlasem namalujeme požadovanou linku.

Malířské pravítko k dostání Zde : http://www.mbcalibr.cz/prodej/produkt/146-pravitko- drevo-malirske/

Linkovací štětec k dostání zde : http://www.barvy.cz/katalog.php?akce=vyrobek&idsekc e=240&idvyrobek=545

mnoho zdaru.

Kdybych to vzal do svých stařeckých rukou ... už ani neudržím ... byl by výledek štětcoidního linkování tragický a nezachránila by to ani výsledná mazanice ztrácející se kdesi nahoře u vysokýho stropu a museli bysme znovu vymalovat.
:-D

Podařilo se mi přitlačit na správným místě a ejhle kouzelná linkovací mašinka je na světě!
Jmenuje se to - malířský linkovací strojek.
Vyrobeno 1990, mám to dokonce v originál obalu i s návodem k použití a vzorníky linek, který se dají udělat kouzelnými gumovými kolečky, která přebírají barvu od molitanového válečku).
Díky téhle postrevoluční technologii, lze jednoduše na stěně vykouzlit více čar vedle sebe a každá může vypadat jinak. Např. vlnovka, rovná linka, přerušovaná linka, linky o různých tloušťkách.

Zklamu vás, nikde jsem to na internetu nenašel. Výroba asi zanikla - vyrábělo to Výrobní družstvo invalidů, Ostrava 1.

Pokud se odvážím udělat praktickou zkušenost, vložím příspěvek s nějakou fotkou.

Myslel jsem, že v dnešní době existuje něco vymakanějšího, než tyhle středověké metody (udělat pěknou rysku a pak ji šmrdlat rukou, je samozřejmě k ničemu). Já vyzkoušel pár postupů a nejoptimálnější (rychle a pěkně) se mi osvědčila hrana tenkého kartónu a přejet ji válečkem požadované barvy.