Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyrovnat starý hladký beton na položení dlažby?

Dobrý den,využívám této diskuze k dotazu na můj problém.
Jedná se o to čím vyrovnat 2-3cm starý beton (velmi hladký nezdrsněný povrch) cca 13m2 v chodbě uvnitř domu před položením dlažby a to tak aby dobře (nejlépe betonová směs s chem.přísadou) přichytil k tomuto starému betonu (zkoušel jsem na cca 2m2 plochy v jiném místě penetraci Soudal a nivelačku Distikem,ale vše popraskalo a odfouklo se od starého betonu při vrstvě 0,5cm).
Měl jsem rady s chemií jako podklad z Planycretu a na to hotovou beton.směs Topcem Pronto míchanou s křemičitým pískem,ale tato rada je velmi drahá - vychází na cca 5tis.Kč na oněch 13m2.
Rád bych slyšel nějakou odbornou,dobrou a hlavně levnou radu .
Docela se mi líbil návrh v diskuzi smíchat trochu nivelačky s hotovým betonem,bylo by to i tady dobré,kdybych ještě nějakým způsobem prodrážkoval hladkost stávajícího starého betonu aby to k sobě přilnulo???

Děkuji.

Protože tam Pokus má tři čísla navíc, kterých se potřebuje zbavit:

Já ale řeším ještě prostor mezi lepidlem pro dlažbu a současným starým betonem, což je těch 2-3 cm prostoru

Škoda že není ta burza. Já mám doma podlahy zbytečně vysoko a hodily by se mi níž, tak jsem od něj mohl ty zbytečné centimetry odkoupit.