Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyrovnat starý hladký beton na položení dlažby?

Dobrý den,využívám této diskuze k dotazu na můj problém.
Jedná se o to čím vyrovnat 2-3cm starý beton (velmi hladký nezdrsněný povrch) cca 13m2 v chodbě uvnitř domu před položením dlažby a to tak aby dobře (nejlépe betonová směs s chem.přísadou) přichytil k tomuto starému betonu (zkoušel jsem na cca 2m2 plochy v jiném místě penetraci Soudal a nivelačku Distikem,ale vše popraskalo a odfouklo se od starého betonu při vrstvě 0,5cm).
Měl jsem rady s chemií jako podklad z Planycretu a na to hotovou beton.směs Topcem Pronto míchanou s křemičitým pískem,ale tato rada je velmi drahá - vychází na cca 5tis.Kč na oněch 13m2.
Rád bych slyšel nějakou odbornou,dobrou a hlavně levnou radu .
Docela se mi líbil návrh v diskuzi smíchat trochu nivelačky s hotovým betonem,bylo by to i tady dobré,kdybych ještě nějakým způsobem prodrážkoval hladkost stávajícího starého betonu aby to k sobě přilnulo???

Děkuji.

To je hladké jak zrcadlo? Flexilepidlo drží na všem jako ďas. Já dokonce pokládal dlažbu na chodbě na starou hladkou - akorát jsem do ní udělal drážky diamantovým kotoučem v úhlové brusce. Chce to potápěčský dres, protože to byla velkovýrobna prachu. Možná by byl lepší kotouč pro řezání za mokra. Drží to fest už pět let.

Děkuji pěkně za odpověď,drážky mohu udělat drážkovačkou s vysavačem,není problém.
Flexilepidlo je dobré,ale až pod dlažbu,si myslím.
Já ale řeším ještě prostor mezi lepidlem pro dlažbu a současným starým betonem,což je těch 2-3 cm prostoru(na lepidlo a dlažbu mám ještě rezervu 1,5cm navíc) - čím vyplnit,aby to dobře přilnulo k tomuto hladkému jak zrcadlo betonu(i když udělám drážky) stači potom klasický beton(třeba i masnější 1:3 až 4) s nějakým Plastifikátorem ??? + možná i pod to nějaká penetrace Soudalem ???
Děkuji ještě možná za další reakci.

No však, udělat drážky a nalepit flexileopidlem dlažky - jestli jsem to blbě popsal, tak jsem to myslel takto. Aby to drželo, stačí ty drážky, to lepidlo drží snad i na skle. On zas tak hladký ten beton nebude, nějaké mikronerovnosti tam budou, to stačí spolu s drážkama aby se to lepidlo chytlo. Chceš-li větší jistotu, udělej drážky křížem a hustě. Já to lepil na hlaďoučké glazované staré dlaždice, jako druhou vrstvu. To proto, že byly v chodbě dávány do malty a musel bych to vybagrovat celý, to se mi nechtělo.

Protože tam Pokus má tři čísla navíc, kterých se potřebuje zbavit:

Já ale řeším ještě prostor mezi lepidlem pro dlažbu a současným starým betonem, což je těch 2-3 cm prostoru

Škoda že není ta burza. Já mám doma podlahy zbytečně vysoko a hodily by se mi níž, tak jsem od něj mohl ty zbytečné centimetry odkoupit.

Tato varianta se mi velice líbí,to by tak mohlo fungovat(flexi+balený beton) a asi to tak tuto sobotu udělám . Možná přidám do toho baleného betonu trochu Plastifikátoru jak někteří radí,je to tvárnější při srovnávání latí a bude to.
Když drží flexi lepidlo na betonu jako čert,tak musí i beton držet na něm.
A já musím nejdříve vyrovnat těch 2-3 cm nerovnosti na starém betonu oproti rovině dalších podlah jiných sousedících místností.
Děkuji prozatím za všechny dosavadní rady.