Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odvlhčení sklepa

Dobrý den,
prosím o radu. Náš domek z 80tých let je celý podsklepený (sklep je pod urovní cca 2,5m - stěnami sklepa prosakuje voda, ale dům je suchý) a k domku je z boku přilepená garáž (není podsklepená). Dělám v garáži novou podlahu a při té přiležitosti bych rád odvlhčil tuto stranu sklepa formou výkopu kolem zdi domu uvnitř garáže do hloubky sklepa. Jak provést izolaci této stěny? Stačí ipa nebo je nutná drenáž? Upozorňuji že tato strana domu je zakryta garáží - kopu uvnitř, a v této hloubce nemám kam svéct vodu. Děkuji za radu.
Jak dále odizolovat ostatní (nekryté) stěny sklepa, kam také po stěnách prosakuje voda?
S pozdravem Pouzar

prosakuje voda?? a garaz je 2,5m pod terenem jestli jsem dobre pochopil... to bude trochu problem, zda to je podzemni voda viz:
[2emn1hy.jpg]
zda tam nejaka podzemni voda je a do jake vysky saha ohuzel nevim, melo by to byt zakresleno v projektu, ale kdyz rikate ze je z 80. let predpokladam ze to tam nebude.. pochopil sem spravne ze kopete v garazi, jelikoz stena je pod ni?? jestlize ano a nemate kam svest vodu, da se to resi cerpadly a pote nejakou zabranou (postaci drevene bedneni). Tato zabrana zabranuje prosakovani vody do jiz vykopane jamy ve ktere pracujete (pouziva se to napr u oprav mostu a jmenuje se to milanske steny ale vam postaci pouze to drevene bedneni predpokladam, obrazek na jakem principu to funguje zde:
[i1k2yr.jpg]

je dulezite toto bedneni nejak zabrit, aby se mokra zemina nesesunula do jiz vykopane jamy, nejak info zde:
prace.pdf

a jake izolace pouzit?? tady mam take nejake informace z maturitni otazky s nazvem hydroizolace
voda.pdf

drenaz by jiste nebyla na skodu, je to zas otazka penez jeslti do toho chcete jit... take by bylo dobre tyto zdi "podrezat" a odizolovat i ve styku zdi s podlahou, ale to je az moc narocne, jednak na provedeni a jednak jiste na finance, bydlet ve sklepe asi nechcete, takze postaci reseni odizolovani sten :) jestlize tam ta podzemni voda je tak by bylo dobre odizolovat i podlahu ve sklepe, pres kterou take jiste vlhkost sala nahoru.

u ostatnich zdi bude stejny postup jako zde:
- vykopani zeminy sirka cca 60cm (aby se dole dalo hnout) do hlouby az k zakladum
-ocisteni zdi
-odizolovani zdi
-drenaz
-dosypani rovyny, dorovnani terenu

To Pouzar:
Vlhký sklep není žádné neštěstí,pokud vlhkost neproniká do stavby nad ním.Zřejmě je dobře provedena hydroizolace stropu sklepa.V takovém sklepě je nutné provést dobré větrání a sklep bude vynikající úložiště ovoce,zeleniny a brambor.Takže,zajistit přívod suchého vzduchu a komín na odvod vlhkého.
JABRAKA

Závada je již na počátku stavby domu. Jsou stavebníci, kteří jsou schopni postavit dům přímo na prameni nebo v místě ukončení svahové vrstevnice. Odstranění následného problému je velice finančně náročné ne-li nemožné. Účinná je dobře vyspádovaná drenáž v dostatečné hloubce okolo celého objektu nebo alespoň v exponované části. Pokud je v objektu dobře izolovaná podlaha, lze provést i venkovní izolaci svislého zdiva ve výkopu + drenáž. Pokud není podlaha uzavřená bude se voda, jako u spojitých nádob, po odizolování stěn protlačovat ze spoda. V tomto ohledu je zajímavý případ majitele objektu, který dokonale odizoloval obvod svého domku proti povodni a spodní voda mu pak při záplavách přizvedla dům.