Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak strhnout staré linoleum?

Budu se stěhovat z jednoho panelového bytu, kde jsou vrzající parkety do druhého, kde jsou původní lina. Když jsem objednával pokládku nového lina a plovoucí podlahy, upozorňovali mě na problematické strhávání toho starého a že přinejhorším by mi to za nemalou cenu udělali oni. Máte s tím někdo zkušenosti? Poradíte jak se u toho moc nenadřít a udělat to dobře? Díky.

Take mi na podlaze zustala po strzeni lina filcova slozka. Nakonec se osvedcilo pouziti vrtacky a kruhoveho unasece, na ktery se pomoci sucheho zipu lepi kruhove smirkove papiry - temi vybrousit. Idealni je, kdyz filc neni cisty, tzn. je v nem prach atp. (funguje to jako brusna smes a lepidlo z lina se tolik nelepi na kotouc). My jsme ten filc meli plny jemneho prachu z Ytongu. Vysledek neni idealni, ale pouzitelny.

Než si začne někdo rýpat :-) doplňuji tip pro další co to vygooglí ;-)

Mě pomohlo

a) navlhčit vodou a škrabka s břitem (pozor na spáry v paneláku kapal jsem na sousedku, stačí kouknout na strop a použít

b) opálit letlampou či horkovzdušnou pistolí min 500C a opět ostrá škrabka s výměnými břity)

Já použil tuto:
http://www.auto77.cz/naradi/rucni-naradi/skrabky/s krabka-na-sklo-390---600-mm-teleskopicka-yt-7551.h tml