Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pouzdro na zadlabavaci zamek

Potrebuji svarit jeklovou branku do plotu (hlavni vchod) a premyslim o nejakem zamykani. Branka bude ze 3 jeklu a 1 Lka, vypln budou prisroubovane drevene plotovky - proste klasika. Ten zadlabavaci zamek by mel byt v nejakem plechovem pouzdre, ktere by bylo privarene k tomu Lku. Da se nekde sehnat plechovy pouzdro na zadlabavaci zamek? Nerad bych ho vyrabel, to by byla silena prace.

Nerad bych ho vyrabel, to by byla silena prace.

Nerozumím. Když je k dispozici jekl tak ho dát dokola. Je li dost široký, navrtají se dvě díry z užší strany a dovyřízne se to karbinou. Když je jekl úzký, projede se skrz a zámek na druhé staně vyleze a ze zbytku jeklu se přivaří rozšiřující kousek. Není li k dispozici víčko na zavaření, schová to plaňka, nebo se dají koupit plastové záslepky. Hlavně nezapomenout v uzavřených jeklech udělat dírky na odvětrání kondenzované vlhkosti. Musí li tam ten vingl být, heftnul bych ho pak k tomu jeklu.

Dobrý den,použijte postup,který doporučuje čumil,jak uvádíte ,jedná se o hlavní braňku,takže neustálé používání,dejte tam klasický zámek,né žádný miniaturní,který navydrží nápor.Pro šikovného kutila je to otázka hodiny,opravdu vže z jeklu,žádné provizorní záslepky,vypadá to esteticky.Párkráte jsem to dělal,takže vím o čem píšu.