Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ošetření pochromovaných drátěných poliček, který začínají rezavět

Zdarec všeckém,
před pár měsíci jsem si koupil v Hornbachu drátěné poličky do koupelny v domění, že jsou nerezové. Bohužel, asi je to jen železo s ochrannou nerezovou vrstvou a tyto poličky mi začínají rezivět. Existuje nějaký nátěr, ideálně ve spreji, který by zajistil, aby poličky zůstaly bez rzi? Určitě něco existuje, ale zajímaly by mě i vaše případný zkušenosti, jestli to v koupelně z poliček nesleze - tedy aby se to neloupalo, či znova neprorezavělo.
Díky za tipy.

Dobrý den,jeden můj známý vyrábí broušená zrcadla ze skla,nejdříve ornamenty na sklo vybrousí a pak chromový nástřik,který překryje ochranným lakem,vše je velice drahé,když jsem se ptal,jestli lak vydrží i v koupelnách,tak řekl,že dává čtyřicet let záruku na nástřik.Ale jeho technologie je nákladná a složitá,nástřik se provádí v ochranné atmosféře.Ten pán je i autorem křišťálových českých lvů pro naše herce a umělce.

Bylo by to do koupelny, ne do kuchyně. Jenže ty pravý nerez jsou sakra drahý. V té době jsem byl rád, že jsem něco takovýho koupil, i když mě mohla cena hned varovat. Byli tam vedle sebe produkty od dvou výrobců, jeden dost drahej, druhej stál tak 60% toho prvního. No a to byla asi ta chyba. Kdyby vás to zajímalo, tak ten levnej výrobce je Hart&Holm. Někam možná na záchod by to bylo dobrý, ale koupelna je asi příliš agresivní na ten šmejd.

Tohle je ono:
product.asp

Aha, já se blbec špatně podíval, celou dobu jsem si myslel, že je to nějak pokovený a ono prdlajz. Teoreticky by ten nástřik tedy mohl pomoct. Už je mi jasný, proč to bylo tak levný. Příště budeme chytřejší, staroušku....
Účtenka je někde v pr.... už je to relativně dlouho.

A pozor, prodávají to snad všechny velký obchoďáky - Globus, Hornbach, Kaufland. Globus suvereně nejdražší. Budiž to varováním pro ostatní. Všechny ty dražší, co jsem teď na netu našel, jsou chromovaný.