Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ošetření pochromovaných drátěných poliček, který začínají rezavět

Zdarec všeckém,
před pár měsíci jsem si koupil v Hornbachu drátěné poličky do koupelny v domění, že jsou nerezové. Bohužel, asi je to jen železo s ochrannou nerezovou vrstvou a tyto poličky mi začínají rezivět. Existuje nějaký nátěr, ideálně ve spreji, který by zajistil, aby poličky zůstaly bez rzi? Určitě něco existuje, ale zajímaly by mě i vaše případný zkušenosti, jestli to v koupelně z poliček nesleze - tedy aby se to neloupalo, či znova neprorezavělo.
Díky za tipy.

Dobrý den,jeden můj známý vyrábí broušená zrcadla ze skla,nejdříve ornamenty na sklo vybrousí a pak chromový nástřik,který překryje ochranným lakem,vše je velice drahé,když jsem se ptal,jestli lak vydrží i v koupelnách,tak řekl,že dává čtyřicet let záruku na nástřik.Ale jeho technologie je nákladná a složitá,nástřik se provádí v ochranné atmosféře.Ten pán je i autorem křišťálových českých lvů pro naše herce a umělce.

Bylo by to do koupelny, ne do kuchyně. Jenže ty pravý nerez jsou sakra drahý. V té době jsem byl rád, že jsem něco takovýho koupil, i když mě mohla cena hned varovat. Byli tam vedle sebe produkty od dvou výrobců, jeden dost drahej, druhej stál tak 60% toho prvního. No a to byla asi ta chyba. Kdyby vás to zajímalo, tak ten levnej výrobce je Hart&Holm. Někam možná na záchod by to bylo dobrý, ale koupelna je asi příliš agresivní na ten šmejd.

Tohle je ono:
product.asp

Aha, já se blbec špatně podíval, celou dobu jsem si myslel, že je to nějak pokovený a ono prdlajz. Teoreticky by ten nástřik tedy mohl pomoct. Už je mi jasný, proč to bylo tak levný. Příště budeme chytřejší, staroušku....
Účtenka je někde v pr.... už je to relativně dlouho.

A pozor, prodávají to snad všechny velký obchoďáky - Globus, Hornbach, Kaufland. Globus suvereně nejdražší. Budiž to varováním pro ostatní. Všechny ty dražší, co jsem teď na netu našel, jsou chromovaný.

Možná by pomohlo zeptat se nějakého nadšence od zbrojířů. Ti kolikrát vytvářejí různé patiny ... a hlavně mají smysl pro detail a kvalitu.
Slyšej jsem způsob vytvoření povrchu - železo rozpálit do červena a poté opakovaně potápět do kaše ze sazí a oleje. Je to však z agentury JPP. Třeba to opravdu funguje. Snad nějaký praktik potvrdí a řekne přesný návod.
;-)

Ztačilo by to opískovat - možnost nechat stříknout Variopaintem.
Nebo svum-cz.cz